Ak Partililer sandık başına gitti

AK Parti Bolu İl Teşkilatı, Milletvekili Aday Adayı olan isimler için teşkilat temayül yoklamasını gerçekleştirdi.

Ak Partililer  sandık başına gitti
1.03.2015 - 16:22

AK Parti Bolu İl Teşkilatı, Milletvekili Aday Adayı olan isimler için teşkilat temayül yoklamasını gerçekleştirdi. 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ve Milletvekili Aday Adayı Tercih Listesi'nde 8 aday adayının yer aldığı temayül yoklamasında teşkilatlar, aday olarak görmek istediği 3 isim için oy kullandı.

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesi Ak Parti teşkilatları, Bolu'dan milletvekili adayı olarak görmeyi istedikleri isimler için sandık başına gitti. Parti yetkili kurullarının adaylık değerlendirmesine alınacak isimler hakkında teşkilatın eğilimlerinin tespit edilmesi amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan temayül yoklamasında, 8 aday adayı yer aldı.

Partilerin yoğun katılımları ile 10.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşen temayül yoklamasına, Ak Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Emine Çift, Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Kadın Kolları Genel Merkez MKYK Üyesi Canan İzgi ve Gençlik Kolları Genel Merkez MKYK Üyesi Kübra Ökmen komisyon üyesi olarak katıldı.

Oy kullanma işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekli hususlar Ak Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Emine Çift tarafından salondakilere aktarıldı. Daha sonra Bolu  il teşkilatında çeşitli kademelerde görevli yaklaşık bin 300 kişi, Milletvekili Aday Adayı Tercih Listesi'nde yer alan Abdullah Başaran, Adalet Karadayı, Ali Coşkun, Ferudun Kaya, Mehmet Altun, Mehmet Emin Güz, Osman Şevki Çelebi ve Ömer Baygın isimlerinden aday görmek istediği 3 isim için oy kullandı. Görevlilerden kimlik ibraz ederek oy pusulasını alan  teşkilat üyeleri, oy kullanım işleminin başladığı ilk saatlerinde uzun kuyruklar oluştu.

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ve diğer komisyon üyeleri ile birlikte basının karşısına geçerek gerçekleşen temayül yoklaması hakkında görüşlerini bildiren Ak Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Emine Çift, Bolu'dan 16 kişinin adaylık başvurusunda bulunduklarını ve bunlardan 8'inin bugün temayülde yer aldığını söyledi.

 

"DEĞERLENDİRME MEKANİZMALARIMIZDAN BİRİ DEVREDE"

"Önemli bir seçime gidiyoruz" diyen Çift,  "Seçim dönemlerinde her siyasi partide olduğu gibi bizde kendi değerlendirme mekanizmalarımızdan biri olan temayül yoklamaları devrede. Dün (Cumartesi) Türkiye genelinde yaklaşık 28 ilde bu temayül yoklaması gerçekleşti. Bugünde kalan illerimizde temayül yoklamalarımız devam ediyor. Bizde Bolu'daki temayülü gerçekleştirmek içere burada bulunuyoruz. İnşallah saat 16.00 itibariyle sonuçlandıracağız bu temayülü. Burada sadece ve sadece oyların ve hazirun (katılımcı) listesi ile örtüşüp örtüşmediğinin sayımını yapacağız. Sayımlar Genel Merkez'de yapılacak ve deklare edilmeyecek" şeklinde konuştu.

 

" TEK BAŞINA BİR ÖLÇÜT DEĞİL"

Temayülden çıkacak sonucun tek başına bir ölçüt teşkil etmediğini kaydeden MKYK Üyesi Emine Çift, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Bizim değerlendirme mekanizmalarımızdan sadece biri ve tek başına bir ölçüt değil. Bununla beraber anketler gibi farklı değerlendirme yöntemlerimiz ve ayın 6'sında başlayacak ve 16'sına kadar devam edecek alt komisyon çalışmalarımızda Genel Başkanımız, Bakanlarımız, Grup Başkan Vekillerimiz ve MKYK Üyelerimizin oluşturduğu bir komisyon tarafından aday adaylarımız dinlenecek 10 gün boyunca. Hepimizin de  bildiği gibi geçici listelerin teslim edildiği tarih 7 Nisan. O tarih itibariyle de aday listelerimiz belirlenmiş olacak."

 

"BOLU HALKININ GÖSTERDİĞİ TEVECCÜH BİZE CESARET VERİYOR"

Konuşmasının devamında,10 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bolu'da elde edilen başarıya da değinen Emine Çift, 7 Haziran'da 3-0 yapacaklarına inandıklarını söyledi. Çift,"Arzu ettiğimiz Bolu'da daha önce elde ettiğimiz başarıyla beraber 3 milletvekilini çıkartmak. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ortaya konulan performans Bolu halkının gösterdiği teveccüh bu anlamda bize cesaret veriyor. Kadrolarımızın da çalışkanlığı ve değerlendirmesi ile bu süreci güzel bir şekilde atlatacağımıza inanıyorum" diye konuştu.


Editör: E. Candan