COŞKUNYÜREK SANDIĞA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Ak Parti Bolu İl Başkanlığı, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen “Sandığa Sahip Çıkıyoruz” toplantıları ile Ağustos ayında yapılacak tarihi Cumhurbaşkanlığı seçiminin startını verdi.

COŞKUNYÜREK SANDIĞA SAHİP ÇIKACAĞIZ
23.06.2014 - 15:41

Ak Parti Bolu İl Başkanlığı, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından tüm Türkiye’de aynı anda gerçekleştirilen “Sandığa Sahip Çıkıyoruz” toplantıları ile Ağustos ayında yapılacak tarihi Cumhurbaşkanlığı  seçiminin startını verdi. İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek,  İl genelinde yüzlerce oluşturulan noktada temsili olarak sandık kurulduğunu ifade ederek; “Bu çalışma neticesinde bir sinerji oluşturarak, önümüzdeki seçimlerde daha kolektif çalışmayı elde etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Yapılan toplantılarda, 3’ü Ana Kademe, 3’ü Kadın Kolları ve 3’ü de Gençlik Kolları üyesi olarak görevlendirilen 9 kişilik Sandık Yönetim Kurulu üyeleri, il genelinde oluşturulan 1014 nokta da bir araya geldi.

“Sandığa Sahip Çıkıyoruz” gündemi ile bir araya gelen ve 1’inci turu 10 Ağustos’ta yapılacak tarihi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin “provası” niteliğindeki toplantıda,  partililer seçimlere yönelik gerekli hazırlıkların eksiksiz ve hiçbir aksamaya yol açmayacak şekilde tamamlanması amacıyla nelere dikkat etmeleri konusunda bilgilendirildi.

SİYASİLERDEN SÜMER MAHALLESİ’NE ÇIKARTMA

Ak Parti Bolu İl Başkan Yüksel Coşkunyürek, Ak Parti Bolu eski Milletvekili olan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin,  Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel ve Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, Sümer Mahallesi, Mudurnu Caddesi üzerinde belirlenen noktaya gelerek, buradaki “Sandık Yönetim Kurulu” üyeleri ile bir araya geldi.

“Temsili” seçim bölgesi olarak belirlenen elektrik ve aydınlatma ürünleri satışı yapılan işyerinde açıklama yapan Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, ilk olarak 81 ilde eş zamanlı yapılan çalışma hakkında bilgiler verdi.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE BİRBİRİMİZİ TANIMA FIRSATI OLUŞTURDUK”

Coşkunyürek: “Bugün Ak Parti’nin farklarının birini yaşıyoruz Bolu’muzda. Tüm Türkiye’de “Sandığa Sahip Çıkıyoruz” sloganı ile başlatılan ve bugün (Pazar) saat 14.00’te aynı anda, Türkiye’nin her köşesindeki sandıktaki Ak Parti Yönetim Kurulu üyeliklerini temsil eden arkadaşlarımızın bir araya geldiği, sandık çalışması yaptığı verimli bir çalışmanın örneğini sergiliyoruz. Bolu Merkez’de bulunan 464 sandıkta Merkez İlçe teşkilatımızdaki arkadaşlarımız, Kadın ve Gençlik Kolları üyelerimizle beraber çok ciddi ve özverili bir çalışma sergilediler. Ve her sandıkta oluşturdukları 3 tane Ana kademe, 3 tane Kadın Kolları’ndan, 3 tane de Gençlik Kolları’ndan oluşan yönetim kurulu üyelerimizi bir araya getirdiler. Bu üyelerimiz bir araya gelişleriyle beraber hem kendi aralarındaki diyalogları arttı, hem de önümüzde Türkiye Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birini yaşayacağımız Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde birbirimizi tanıma fırsatı oluşturduk ve partimiz tarafından onlara sunulan toplantı gündemi ile bir araya geldik. Bu çalışma neticesinde de bir sinerji oluşturarak önümüzdeki seçimlerde daha kolektif çalışmayı elde etmeyi hedefliyoruz.

“BİZDE SEÇİM STARTI HİÇBİR ZAMAN BİTMEZ”

Bizde seçim startı hiçbir zaman bitmez. Biz seçim bittiği andan itibaren tekrar ertesi gün seçim olacakmış gibi tüm teşkilat organlarımızla beraber çalışırız, alanda olur ve vatandaşlarımızla birlikte oluruz.  Tüm kadrolarımızla bu birlikteliğimizi, enerjimizi göstermek için elimizden gelen gayreti gösteririz. Ben bu özveriyi gösteren tüm partili dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ve bu çalışmanın, hem Bolu’muza, hem partimize, hem de ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu

“AK PARTİ TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SİVİL İNİSİYATİFİ”

Ak Parti’nin Bolu’daki kurucu İl Başkanı olan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, Ak Parti’nin bütün kademelerinde görev alan isimlerinin bir arada olmasından dolayı mutluluğu belirterek ;“Ak Parti gibi Türkiye’yi kurulduğu andan itibaren seçimler kazanarak idare eden bir partinin hemen hemen bütün yetkililerinin bir arada olmasını görmenin mutluluğu içerisindeyiz. Şuan İl Başkanımız ilk dönemki milletvekilimiz oldu.  Dolayısıyla bu birlikteliğimiz inşallah hem Bolu için, hem ülkemiz için faydalı olacaktır. Ak Parti Türkiye’nin en büyük sivil inisiyatifi. Bu kadar büyük bir inisiyatife sahip olan bir partinin dinamik olması gerekir. Bu dinamikliği de sağlayan yapı burada. Burada hem Kadın Kollarımız, hem Gençlik Kollarımız,  hem de İlçe yönetimimiz müthiş bir çalışma içerisindeler. İşin organizatörü olan İl Başkanımız atanmıştır. Yönetimi de hemen oluşturarak göreve başlarsa, hep beraber hem Bolu’yu kalkındırma, Bolu ile beraber de tüm Türkiye’yi kaldırma konusunda ciddi bir çalışma içerisine gireceğiz.  Ben bu dönem için çok umutlu olduğumuzu ifade ediyorum. Geçmiş dönemde yaptıklarımızı Bolu halkı biliyor, inşallah bu dönemde de unutulmazları beraber gerçekleştiririz. Buna vesile olan bir çalışmayı yaptığı için başta İl Başkanımız olmak şartı üzere; İlçe başkanımız ve Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkanlarımızı kutluyorum. Buna destek veren, asıl mihenk taşı olan ve partimizi dik tutan sandık kurullarımızı ayrı ayrı kutluyor, Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ardından konuşan Ak Parti Bolu eski Milletvekili olan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ise, yapılan çalışmanın önemli bir teşkilat çalışması olduğunu vurgulayarak şunları söyledi;

“VATANDAŞIMIZIN 30 MART’TA TESLİM ETTİĞİ BU EMANETİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN”

“Bugün partimizle beraber çok önemli bir teşkilat çalışmasındayız. Başkanımız çok güzel ifade etti. Ben bu vesileyle öncelikle şunu ifade edeyim; 30 Mart’taki desteklerinden dolayı bütün Bolulu hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Onların bize 30 Mart’ta yine teslim ettiği bu emaneti daha ileriye taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

“BU TEŞKİLATLAR İRİ, DİRİ VE BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE VATANDAŞLARIMIZLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDECEK”

Ak Parti teşkilatları kurulduğu günden beri her zaman iri olmuştur, diri olmuştur, bir ve beraber olmuştur. Dolayısıyla bugünde bütün kademelerimizle beraber bir çalışma içerisindeyiz. İl Başkanıyla, İlçe Başkanıyla, Kadın ve Gençlik Kolları teşkilatlarıyla, Belediye Başkanıyla, Milletvekiliyle ve yine benimde içerisinde bulunduğum bu çalışmayla, bugüne kadar yaptığımız çalışmalara bir yenisini daha ekliyor ve daha da arttırıyoruz. Ben öncelikle Merkez İlçe Başkanımızı ve yönetimini tebrik ediyorum. Yine Merkez İlçe teşkilatımıza destek veren Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımız ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. İnşallah Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bu teşkilatlar iri, diri ve birlik beraberlik içerisinde vatandaşlarımızla kucaklaşmaya devam edecektir.”  

“SEÇİMLERLE BİRLİKTE TÜRKİYE’DE GERİ DÖNÜLMEYECEK DEĞİŞİMLERİN MÜHRÜNÜ HEP BİRLİKTE VURMUŞ OLACAĞIZ”

Son olarak konuşan Milletvekili Ali Ercoşkun ise,  “Tarihi bir dönemeçteyiz. Her fırsatta bunu söylüyoruz” diyerek 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Ercoşkun, konuşmasında; “Belki bin yıllık medeniyet tarihimizde bir dönüm noktasını Ağustos Ayı’nda hep beraber gerçekleştireceğiz. Ağustos Ayı’nda gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı, yani yeni haliyle Devlet Başkanlığı seçimleriyle birlikte inşallah Türkiye’de geri dönülmeyecek değişimlerin mührünü hep birlikte vurmuş olacağız.  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda yüksek bir oranla netice elde edilmesi bugüne kadar Ak Parti ile gerçekleşen değişim ve dönüşümün artık geri dönülmeyecek şekilde tescil edilmesini birlikte getirecek. Ve ondan sonraki süreçte inşallah yapılacak genel seçimlerle beraber de yeni sivil Anayasa’yı gerçekleştirebilecek yapıyı ve bununla birlikte önümüzdeki sürece daha kuvvetli bir şekilde adım atacak yapıyı hep birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.

“ÇALIŞMALARA EMEĞİ GEÇEN TÜM TEŞKİLAT MENSUPLARIMIZA AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Tüm bu gerçekleşecek değişim ve dönüşümde en büyük pay kim ne derse desin Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a aittir” diyen Ercoşkun, konuşmasının devamında; “Bugün aslında milletin her temsilcisini, Kadın Kollarının, Gençlik Kollarının temsilcisini burada görüyor olmak aslında Ağustos’ta yapılacak olan seçimlerin neticesini bir anlamda tescil etmiş oluyor. Ben bu çalışmalara emeği geçen tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm kademelere, İlçe Başkanımıza, yeni atanan İl Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü burada bizlerle olan, bir fiil sandıklara sahip çıkan ve katkı veren değerli Ak Partili gönüldaşlarımıza ediyorum.  Bu birlik ve beraberliğin devamını ümit ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.


Editör: E. Candan