YETER Kİ BOLUYA YATIRIMCI GELSİN

İl Özel İdare bünyesinde bulunan Bol Öz Tur A.Ş. toplantısında önemli bir karara imza atıldı. Yatırımcıyı Bolu’ya çekmek için alınan yeni karara göre, daha önce 1 TL olan termal su metreküp fiyatı 65 kuruşa indirildi.

YETER Kİ BOLUYA YATIRIMCI GELSİN
17.06.2014 - 18:05

  İl Özel İdare bünyesinde bulunan Bol Öz Tur A.Ş. toplantısında önemli bir karara imza atıldı. Yatırımcıyı Bolu’ya çekmek için alınan yeni karara göre, daha önce 1 TL olan termal su metreküp fiyatı 65 kuruşa indirildi. İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer bu kararın Bolu için önemli olduğunu belirterek yatırımcının Bolu’yu tercih etmesi için böyle bir karar aldıklarını söyledi. 

TERMAL SU FİYATINDA İNDİRİME GİDİLDİ

Bolu’nun turizmde adından söz ettirebilmesi için çalışmalar yürütülürken, termal su cenneti olan Bolu’da önemli bir karara daha imza atıldı. Su fiyatında indirim sağlanması ile birlikte yerli ve yabancı yatırımcının önü açıldı. Bolu Özel İdare bünyesinde bulunan Bol Öz Tur A.Ş. son toplantısında termal suda yapılacak indirim uygulaması görüşüldü. Toplantıdan daha önce 1 TL olan suyun metreküp fiyatının 60 kuruşa düşürülmesi kararı çıkarken, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer bu kararın Bolu için önemli olduğunu ifade etti.

 

Yüceer toplantı sonrası şu değerlendirmede bulundu; “İl Özel İdaresi Bol Öz-Tur Şirket toplantımızda yatırımcının önünü açmak ve yatırımcıyı teşvik etmek amacıyla daha önce KDV dahil 1 TL olan termal su metreküp fiyatını KDV dahil 65 kuruşa düşürdük. Bu Bolu için önemli bir karar. İsteyen herkese su tahsisi yapılacak. Oteller olabilir, pansiyonlar yada başka kamu kuruluşları olabilir. Yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık. Yatırımcıyı teşvik etmek için bu kararı aldık. Şuanda Karacasu’da yaklaşık 270 lt/sn suyumuz var. Bu konuda son yapılan sondajlarla bu tespit edildi.”

 

Toplantıda ayrıca yine Bol Öz Tur AŞ’ye ait olan restoran bölümünden vatandaşların faydalanabilmesi için tüm kamu personellerine % 20 indirim uygulama kararı da alındı. Yüceer bununla ilgili de “Herkes oradan faydalanabilecek. Oradaki mevcut yapılarımızın başta kaplıca olmak üzere dublekslerin vs. de bakım ve onarımı yapılarak daha hijyenik ortamlar sağlayacağız. Gelecekle ilgili güzel şeyler olacağına inanıyorum. Bolu için önemli bir yer olan kaplıcamızda daha iyi ve daha hijyenik ortamda hizmet verilebilmesi için Ramazan ayında bakım ve onarım çalışmaları da başlayacak” diye konuştu.

Bolu’nun termal kaplıca imajını artırmak ve insanların hizmetine sunmak için suyun fiyatını düşürdüklerini dile getiren Yüceer son olarak, “Özel İdare olarak turizm alanında atmamız gereken adım varsa meclis olarak almamız karar varsa bu konuda da kararlıyız. İnşallah daha iyi şeyler olacak” dedi.


Editör: E. Candan