FAHRİ HEMŞERİMİZ MAAŞINI SOMAYA BAĞIŞLADI

Bolu'nun Fahri Hemşehrisi Olan Azeri Milletvekili Ganire Paşayeva maaşını Soma için düzenlenen yardım kampanyasına bağışladı.

FAHRİ HEMŞERİMİZ MAAŞINI SOMAYA BAĞIŞLADI
17.05.2014 - 17:41

 

   Geçtiğimiz haftalarda Bolu’ya gelen ve Bolu Belediyesi Meclis kararı ile Fahri Hemşehrilik Beratı verilen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Azerbaycan’ın milli yardım kuruluşu olan Kızıl Aypara Cemiyeti tarafından organize edilen yardım kampanyasına maaşının bir kısmını bağışladığını belirterek aynı duyarlılığı herkesin göstermesini istedi.

    Azerbaycan parlamentosu milletvekili, Soma'ya ulaştırılmak üzere maaşının bir kısmını bağışladı. Milletvekili Ganire Paşayeva öncülüğünde gerçekleştirilen kampanyaya, bütün milletvekillerinin katılması bekleniyor.

 ‘KAMPANYAYA KATILMAYA DAVET EDİYORUM’

   Konuyla ilgili resmi internet sitesinde bir mesaj yayınlayan Paşayeva “Soma’ya ulaştırılmak üzere maaşımın bir kısmını bağışladım. Benimle birlikte bazı milletvekili arkadaşlarım da bu konuda desteklerini esirgemediler. Kısa sürede bütün milletvekili arkadaşlarım da bize katılacaklardır. Soma’ya destek için bütün dostlarımızı söz konusu kampanyaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

   Paşayeva ayrıca Azerbaycan ’da her kesimin Soma faciasına duyarlı olduğunu ifade ederek “ Bu bizim ortak acımızdır. Başta Cumhurbaşkanı İlham Aliyev olmak üzere devletimiz ve halkımız kardeş Türkiye ’nin acısını kendi acısı gibi paylaşmaktadır” dedi.


Editör: E. Candan