ONLAR AVRUPADA

Bolu, Düzce ve Akçakoca’dan eğitim merkezinlerinin öncülük ettiği proje kapsamında 118 kişi dört farklı Avrupa ülkesine giderek eğitimlere başladı.

ONLAR AVRUPADA
17.05.2014 - 13:20

Bolu, Düzce ve Akçakoca’dan eğitim merkezinlerinin öncülük ettiği proje kapsamında 118 kişi dört farklı Avrupa ülkesine giderek eğitimlere başladı. 
Bugüne kadar Avrupa Birliği projelerinde büyük başarı elde eden Bolu, 2014 yılında yine kursiyerlerini Avrupa’ya gönderdi. Bolu İzzet Baysal Mesleki Eğitim Merkezi ve Yeniçağa Mesleki Eğitim Merkezinin koordinesinde, Gerede Mesleki Eğitim Merkezi, Düzce Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Gerede Otelcilik Turizm Meslek Lisesi, Akçakoca Mesleki Eğitim Merkezi, Abant Palace ve Köşk Otel İşletmesi Bolu Lokantacılar, Aşçılar Pastacılar Odası ile ortaklaşa hazırlamış olduğu IVT 2013-1-TR1-LEO01-49766 Nolu, Bilişimin Güvenli Yiyecek ve Gıda üretiminde Kullanılması Eğitimi ile Akçakoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin; Bolu İzzet Baysal Mesleki Eğitim Merkezinin koordinesinde, Bolu İzzet Baysal Teknik ve Endüstrri Meslek Lisesi ile ortaklaşa hazırlamış olduğu IVT 2013-1-TR1-LEO01-49649 nolu Cnc operatörlğünde; cnc torna-cnc nokta kaynak-cnc lazerle kesim adlı Ulusal Ajansın Leonardo da Vinci Mesleki Eğitim projelerinin yurt dışındaki eğitimleri başladı. Ulusal ajans tarafından desteklenen projenin tüm masrafı hibe olarak karşılandı.
Proje kapsamında ortaklardan oluşan yönetici, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 23 kişilik grup Finlandiya’nın Kaankanpa, 22 kişi İsveç’in Stokholm, 51 kişi Almanya’nın Mannheim ve 22 kişilik grup ise İspanya’nın Sevilla şehrine gittiler. 25 Mayıs tarihine kadar bu ülkelerde kalacak olan gruplar, bir yandan eğitim alırken, diğer yandan da sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunacaklar.
Dört ayrı grubun 25 Mayıs’ta yurda dönmesinden sonra İzzet Baysal Mesleki Eğitim Merkezi’nin rehberliğinde şu anda uygulanan 25 Mayıs ve 10 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek diğer iki proje ile toplamda yaklaşık 265 kişi yeniden Avrupa ülkelerine eğitim almaya gidecek.


Editör: E. Candan