ZAHTEROĞULLARI ADİL BİR KARAR VERECEĞİZ

Mudurnu'ya bağlı Yeniceşıhlar köyü yakınına kurulan taş ocağının kapatılması için eylem yapan vatandaşlar, Vali Ahmet Zahteroğulları'nı ziyaret etti.

ZAHTEROĞULLARI ADİL BİR KARAR VERECEĞİZ
7.05.2014 - 09:41

Vali Zahteroğulları, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, köy sakinlerinin talep ve şikayetlerini dinlediklerini belirtti.

Konunun hukuki ve sosyal boyutu olduğunu ifade eden Vali Zahteroğulları, "Hukuki boyutuna baktığımızda ticari bir işletme işini yapabilmek için bir taş ocağına ihtiyacı var. Bununla ilgili olarak yasal prosedürleri kendince yerine getirmiş, dosyasını hazırlamış ve faaliyete geçmek istiyor. Köylülerimiz, yargıya da başvurmuşlar" dedi.

Zahteroğulları, konuyu inceleyeceklerini kaydederek, şöyle konuştu: "Hazırlanan dosyayı ve taş ocağını yerinde inceleyeceğim. Burası olması gereken bir yer mi? Köye bir zararı var mı? Onu kontrol edeceğim. Alternatif yerler bulunabilir mi? Buna bakacağız. Ülkemizin gelişmesini, ekonomik olarak gerekli faaliyetlerin yapılabilmesinin önünü açmak lazım. Bunu yaparken çevremizi, doğamızı şüphesiz korumamız lazım. İnsanlarımızın huzuru her şeyden önce gelir. Taş ocağı konusunda herkesi tatmin edecek, adil bir karar vermeye çalışacağız."


Editör: E. Candan