ÇAĞSU HASTANESİ GENİŞLİYOR

Bolu’da 7 yıldır hizmet veren Özel Çağsu Hastanesi ek hizmet binasının temelini düzenlenen törenle attı.

ÇAĞSU HASTANESİ GENİŞLİYOR
16.04.2014 - 09:19

Bolu’da 7 yıldır hizmet veren Özel Çağsu Hastanesi ek hizmet binasının temelini düzenlenen törenle attı. 
Törende ilk olarak Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir konuşma yaptı. Çağsu'da bugüne kadar emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eden Cavit Demir, “Bugün Bolu ili sağlık üst merkezi oldu. Bolu'da bulunan üniversitemiz, devlet hastanelerimiz ve özel hastanelerimiz gerçekten çok güzel sağlık hizmeti veriyorlar. Her gün ilimize il dışından birçok hasta geliyor. Eskiden ilimizden il dışına hasta sevk edilirdi. Bugün ilimiz başka ilgilerden hasta kabul ediyor. Bu bizim için çok sevinçli bir durum. Sağlık turizmi noktasında yeni yapacağımız ek binanın bir katını yabancılara ayırıyoruz. Yabancılar bizden ayrı kat istiyor. Bir katın kendilerine tahsil edilmesini istiyor. Biz en güzel sağlık hizmeti verebilmek için elimizden geleni yapacağız. Ben törenimize katıldığınız için hepinize çok çok teşekkür ediyorum. Bolu'nun sağlık merkezi olmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise kendisi için önemli olan bir açılışta olduğunu dile getirerek, “Cavit Bey ve eşi Allah’a binlerce şükür ki ‘bismillah’ dediler ve özel sektöre adım attılar. Kendi branşlarında çok önemli bir noktaya geldiler. Bunu önce Bolu'ya sonra çevreye kabul ettirdiler ve büyüdükçe büyüyorlar. Onun için ne kadar bu iki insanı kutlasak azdır. Ancak şunu söyleyebiliriz ki Bolu turizm kenti olacak, üniversite kenti olacak ve spor kenti olacak. Bu konuda şuan hem devlet hastanemiz, hem Özel Çağsu Hastanemiz, hem üniversitemiz hastaları ziyaretlerimizde hep yakın bölgelerden hastaları aldıklarını görüyoruz. Bu şu anlama gelir, burada bir sağlık turizmi oluşmuş. İnşallah bunu çok daha üst noktalara götüreceğiz. Allah nasip ederse Karacasu'da da sıcak suya dayalı olan hastanemiz var. İnşallah yurt dışından hastalar getirmeyi hedefleyeceğiz” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardın Müftü Yardımcısı Halil Taşpınar dua etti. Duanın ardından kesilen kurbanlarla birlikte güvercinler uçuruldu ve temel atmak için düğmeye basıldı.


Editör: E. Candan