ALAADDİN YILMAZ VERDİĞİM TÜM SÖZLERİN ARKASINDAYIM

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz sanayi esnafının kafasındaki soruları yanıtlayarak proje hakkında çıkan söylentilere açıklık getirdi.

ALAADDİN YILMAZ VERDİĞİM TÜM SÖZLERİN ARKASINDAYIM
9.03.2014 - 20:39

  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz sanayi esnafının kafasındaki soruları yanıtlayarak proje hakkında çıkan söylentilere açıklık getirdi.

Yılmaz konu ile ilgili olarak şunları kaydetti: “Geçmişte biliyorsunuz provoke edilmişti, şimdide ediyor. Biz sanayi ile ilgili çalışmalara ilk başladığımızda mevcut basın ve mevcut yapı provoke etmek için oradaki insanları toplayıp birçok toplantı tertipledi. Ona rağmen bu proje başladı. Bir defa sanayinin orada kalabilme şansı yok. Bu bir kentsel dönüşüm projesi, onaylandı ve bitti. Mevcut sanayide, oradaki insanlarda zaten oradan memnun değiller. Yakın gelecekte D-100 kapandığı zaman orası sanayi olur mu? Bunların hiçbirini bilmeden provoke ediyorsun.

Şu an sanayinin taşınması ile ilgili elini taşın altına koyan kim; birincisi belediye. Biz bunu yürekten istiyoruz, destekliyoruz ve belediye olarak sanayicimizin daha uygun dükkân sahibi olabilmesi içinde elimizi taşın altına koyuyoruz. Laf üretmiyoruz. Alt yapıyı biz yapacağız diyoruz, protokolü imzalıyoruz. Bu çok önemlidir. İşin başında Bolu Belediyesi, Bolu Valiliği, Ticaret Sanayi Odası ve BESOB var. Ticaret sanayi odası ve BESOB niye var; zaten üyeler ya TSO üyesi ya BESOB üyesi. Onun için varlar. Yani kendi üyelerinin oluşturduğu üst birlik bunlar. Şu an sanayi esnafının yanlış para ödemesine TSO evet der mi? bunu düşünebilir misin? BESOB kendi üyesine ihanet eder mi, ederse hesabını sormazlar mı? O zaman BESOB ihanet etmezse, BTSO ihanet etmezse kim eder. Alaaddin Yılmaz’da diyor ki ben daha yardım edeceğim diyor. Artı Bolu Valiliği işin garantörü. Bolu Valisi Esnafına ihanet eder mi? TOKİ devlet ihanet eder mi? TOKİ’den daha uygun bina yapımı gerçekleştiren oldu mu şu güne kadar. TOKİ devlet kuruluşu. Devlet kendi vatandaşına niye ihanet etsin. Şu anda bir ihale oldu mu? Yapılan projenin maliyeti çok büyük bir proje mi?. Maalesef milletvekilimiz, taşınmasını engelleyememişti, şu anda projelerini engellemek için seçim döneminde uğraşıyor. Biz seçimde bunun da temelini atıyoruz deyip bundan güç alalım derken, inşaatlar gözüksün derke ki bu 3 yıllık bir mücadele sıradan bir şey değil. Bu 40 yılda olan bir şey ve bunu tamamen becerebilen yok. Sanayinin taşınması ile ilgili sanayicimize şu sözü vermiştik; mevcut yerdeki hakkınız 10 ise, mevcut yerdeki hakkınız 11 olacaktır. 9’a düşmeyecektir. Bunun garantisini veriyorum dedim. Ben bunun arkasındayım. Onun projesi de devam ediyor. İkinci olarak ise çok modern bir tesisi kira öder gibi alacaksınız sözünü verdim. Ben bu sözümün de arkasındayım. Eğer bu sözlerim gerçekleşmez ise bana biri sen ne yaptın diyebilir. Maalesef ortada fol ve yumurta yokken seçim dönemi bir provokasyona gidilmiştir ve ikna edilmiştir.  Alaaddin Yılmaz 10 yıl önce verdiği sözlerinde arkasındadır."


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız