BOLU ALADAĞLARDA NAZİ KAMPI

“Kırımlı/Korkunç Yıllar” filminin çekimleri Bolu Aladağlar’da devam ediyor.

BOLU ALADAĞLARDA NAZİ KAMPI
20.02.2014 - 16:09

Eskişehir 2013 TDKB Ajansının “Kalıcı Eserler” projeleri kapsamında hayata geçirilen, ünlü Kırımlı yazar Cengiz Dağcı’nın “Korkunç Yıllar” romanından uyarlanan “Kırımlı/Korkunç Yıllar” filminin çekimleri Bolu Aladağlar’da devam ediyor. 

Filmin çekimleri Afyon ve Bolu Aladağlar’da özel olarak kurulan platolarda yapılıyor. Çekimlerine 24 Ocak 2014 günü Afyon’da başlanan Bolu Aladağlar’da devam eden filmi, gazeteci/yazar Avni Özgürel projelendirdi. Senaryosunu Atilla ve Nil Ünsal’ın kaleme aldığı “Kırımlı/Korkunç Yıllar”ın başrollerini Murat Yıldırım, Selma Ergeç, Bülent Alkış, Gülçin Santırcıoğlu ve Burç Kümbetlioğlu paylaşıyor.


PLATODA KURULAN NAZİ KAMPLARI GERÇEĞİNİ ARATMIYOR


Bolu’daki çekimler  kış koşullarında devam ediyor. Filmin aslına uygun olması için Aladağlar’da kurulan Nazi toplama kampı ise gerçeğini aratmıyor. Toplam 150 kişilik ekip tarafından çekilen sahnelerde hem teknik ekibin hem de oyuncuların oldukça zorlandıkları belirtiliyor.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız