MISIRLIOĞLUKÜÇÜK ESNAF ŞEHRİN BEL KEMİĞİDİR

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Mısırlıoğlu, seçim çalışmalarına Karamanlı Mahallesi’nde devam etti.

MISIRLIOĞLUKÜÇÜK ESNAF ŞEHRİN BEL KEMİĞİDİR
11.02.2014 - 11:33

CHP Bolu Belediye Başkan Adayı Mehtap Mısırlıoğlu, seçim çalışmalarına Karamanlı Mahallesi’nde devam etti.

Mısırlıoğlu, burada yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın ‘Yedigöller yolunu Yukarısoku’dan geçireceğim’ açıklamalarını eleştirdi. Mısırlıoğlu, ayrıca Karaçayır’a getirilen ve Bolu’ya maliyetinin 368 bin TL civarında olduğu belgelenen vagonlarla ilgili eleştirilerde de bulunarak “Hurda vagonların bu parka, Bolu’ya ne katkısı olacak” diye sordu.

Mısırlıoğlu, şu açıklamayı yaptı; “Karamanlı mahallesindeki esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Bolu’nun bir kısmını ziyaret ettik. Esnaf ziyaretlerinde mahalle ziyaretlerimizin de yüzde 65’lik bir bölümünü de bitirmiş durumdayız. Elimizden geldiğince Bolu’da yaşayan bütün seçmenlerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bazı seçmenimiz ile 2-3 kere karşılaşmış oluyoruz. Gerek kapısını çalışıyoruz gerekse esnaf ziyaretlerinde sohbet etme şansı buluyoruz. Amacımız, öncelikle yaşanabilir bir Bolu, amacımız öncelikle esnafımızın yüzünün gülmesi. Bu anlamda ise vatandaşlarımızla uzun süren sohbetler gerçekleştiriyoruz ve esnafımızın özellikle yerel yönetim ile ilgili beklentilerini de net bir şekilde duyuyoruz.

Bizler zaten başından beri söylemlerimizde şunu söyledik. Bir şehirde küçük esnaf gerek pazarcı, gerek sanayi, gerekse diğer noktalar hizmet veren küçük esnafımız, şehrin bel kemiğidir ve onların hayat standartlarını yükseltirsen eğer. Bolu’da yaşayan vatandaşlarımızı da rahat ettirmiş oluruz. Bu anlamda ise esnaf ile ilgili düşüncelerimizi ortaya koyuyoruz.

Mevcut belediye başkanı, geçtiğimiz gün ‘Yukarısoku halkına müjde veriyorum Yedigöller yolunu buradan geçireceğim” dedi. 10 yıllık belediye başkanına soruyorum, Yukarısoku yolunu hiç bilmiyor mu böyle söylemlerde bulunuyor. Bu yolu, Bolu’da yaşayan ve Yedigöller’imizin o güzel manzarasını görmeye gelen Bolu dışındaki vatandaşımız da biliyordur. Böyle bir şeyi söyleyerek ne demek istedi, inanın biz anlamadık.

Ağustos 2013 yılında bir belediye meclis üyemiz tarafından mevcut başkana sorulan ve sadece Bolu Belediyesine 1500 civarında bir maliyeti olduğu söylenen vagonlardan bahsediyoruz. Kullanma süresi dolmuş hurda vagonların Bolu’ya geldiğinden ve Bolu Belediyesi tarafından 368.000 lira bedel ödendiğini duyduk ve inanın hayretler içerisindeyiz. Kendisi bu zamana kadar 368 milyarı yan yana getirip kazanmış mı da Bolu’da yaşayan vatandaşların su parasını, vergisini bu şekilde sorgusuzca sualsizce harcıyor. Bunu sormak istiyorum, bu konuda lütfen vatandaşlara açıklama yapsın. Hurda vagonların bu parka, Bolu’ya ne katkısı olacak, bunu da soruyoruz.”


Editör: E. Candan