YILMAZ KANDİL PİLAVI DAĞITTI

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Mevlid Kandili nedeniyle vatandaşlara kandil pilavı ikram etti

YILMAZ KANDİL PİLAVI DAĞITTI
12.01.2014 - 19:49

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Mevlid Kandili nedeniyle vatandaşlara  kandil pilavı ikram etti ve Bolulular başta olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Mevlit Kandili'ni kutladı. 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dini günlerde halkla iç içe olmaya çalıştıklarını belirterek, “Kandillerde vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu artık gelenek haline geldi. Bugün burada Peygamberimizin doğum günü dolayısıyla Mevlit kandilini kutluyoruz. İslam alemi ve insanlık alemi için bu doğumun çok büyük bir önemi var. Peygamberimizin doğum günü hürmetine islam aleminde sıkıntıların giderilmesini, Mevlit Kandilinin Bolumuza ülkemize islam elimine huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Bu ulvi günlerin, insanların tamamının insanlığını hatırlamasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Yılmaz son olarak, 'Ayrıca bu günlerin, insan olduğumuzu hatırlayarak, insanca yaşayacağımız hoşgörü ortamını müşterek yaratacağımız günler olmasını diliyorum. Sıkıntılar, problemler hiçbir zaman bitmez fakat bizler en ufak bir sıkıntıyı büyütebiliriz de paylaşarak küçültebiliriz de. Sıkıntıları paylaşarak küçültüp yok edebilecek bir toplum olmamız yolunda böylesine güzel günlerin vesile olmasını diliyor ve başta Bolulular olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Mevlit Kandilini kutluyorum' diye konuştu.

Editör: E. Candan