ÖMER SAYIN ZARAR 100 MİLYARI GEÇTİ

AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, 17 Aralık operasyonuyla ilgili olarak “Yolsuzluk yapan varsa mutlaka cezasını bulmalıdır. ” dedi.

ÖMER SAYIN ZARAR 100 MİLYARI GEÇTİ
3.01.2014 - 15:25


AK Parti’nin kurulduğu günlerde 3Y (Yolsuzluk, Yoksulluk, Yasaklar) ile mücadele sözü ile yola çıktığını belirten İl Başkanı Ömer Sayın, 17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk operasyonunun hedefinin yolsuzluklar olduğunu değil, partileri olduğunu söyledi. Sayın, AK Parti’nin kurulduğu ilk dönemde 3Y ile mücadele etmek üzere yola çıktığını belirterek, yolsuzluk yapan varsa bunların cezalarını çekmeleri gerektiğini aksi takdirde bunun kendilerini inkar etmek olduğunu ifade etti. 17 Aralık’tan bu yana yaklaşık 15 gün kadar bir süre geçtiğini hatırlatan Sayın, “Bu arada birçok değerlendirmeler yapıldı. Ortaya bir büyük yolsuzluk operasyonu olarak konulması, ortaya konulmadan önce soruşturmanın gizlilik esası da ihlal edilerek kamuoyu tarafından bilinmemesi gereken bazı bilgilerin gazetelere servis edilmesi bunun aslında bir yolsuzluk operasyonu olmadığı, Türkiye üzerinde Ak Parti’nin siyasi istikrarı, Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi, dünya sahnesinde baş role soyunan bir ülkenin önünün kesilmesi operasyonu olması zaten herkes tarafından biliniyor. Birileri bunu kabul etmek istemiyor. Etmeyecekler tabi ama aziz milletimiz bu operasyonun aslında ne olduğunu amacının ne olduğunu gayet iyi biliyor” şeklinde konuştu.
Yolsuzluk yapanların mutlaka cezasını bulmaları gerektiğini vurgulayan Sayın, “Ortada yolsuzluk denen 4-5 milyon dolar bir paradan bahsediliyor. Türkiye’nin zararının 100 milyar doları aştığı görüldüğü zaman aslında bu operasyonun yolsuzluk yapanlara değil, Türkiye’ye ne kadar büyük bir zarar verdiğini de gözler önüne serdi. Eğer gerçekten bir yolsuzluk yapan varsa, mutlaka cezasını bulmalıdır. Hele de bizim siyasi referanslarımızı biliyorsunuz. Ak Parti ilk kurulurken, 3Y ile mücadele sözü vermişti. Bunlar Yolsuzluklar, Yasaklar ve Yoksulluktu. Şimdi yolsuzlukla mücadele etmeyi kendisine ilke ve prensip haline getirmiş bir partinin yolsuzluklara bulaşmış olması elbette ki düşünülemez. Eğer yolsuzluk yapan varsa bunun ilk biz karşısına çıkarız. Hele hele yetim hakkına, milletin malına el uzatanları kesinlikle affetmeyiz” ifadelerini kullandı.
Devletin içinde paralel yapılanmalar olduğunu belirten Ömer Sayın, “Devlet içerisinde her yerde örgütlenmemiş Sayın Başbakanımızın deyimiyle paralel yapılanmaların olduğu da bu dönemde rahatlıkla görülebildi. İnşallah bunlar Türkiye’nin büyümesine ve gelişmesine zarar vermeyecek. Şu 15 günlük sürede girilen zarar inşallah telafi edilecek. Bunların asıl hedefi Ak Parti’nin önünü kesmeye yöneliktir. Milletimiz biliyorsunuz her seçim döneminde Ak Parti’ye destek vermiştir. Sandıkta Ak Parti’yi alt edemeyeceğini düşünenler illegal yollarla Ak Parti’yi alt etmeye çalışmaktadır ama bu oyun bozulacaktır ve geri tepecektir” diye konuştu.


Editör: E. Candan