ÖĞRETMENLERİN GELİŞİMİNE DESTEK

Bilimin Doğasının Öğretimi Konusunda Öğretmenin Mesleki Gelişiminin Süreç Boyunca Desteklenmesi (BİDOMEG) projesinin ilk aşamasını tamamlayan öğretmenlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi. 

ÖĞRETMENLERİN GELİŞİMİNE DESTEK
31.12.2013 - 12:24

TÜBİTAK’ın (SOBAG) desteğiyle Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), Hacettepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen “Bilimin Doğasının Öğretimi Konusunda Öğretmenin Mesleki Gelişiminin Süreç Boyunca Desteklenmesi” (BİDOMEG) projesinin ilk aşamasını tamamlayan öğretmenlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

AİBÜ İzzet Baysal Kültür Merkezinde düzenlenen törende proje ekibi adına konuşan Doç. Dr. Nihal Doğan, projenin, bilimsel bilgi öğretimi kapsamında Fen Bilimleri öğretmenlerinin alan ve pedagojik alan bilgilerinin geliştirilmesi ve fen bilimleri müfredatıyla birleştirilmiş uygulama gereçlerinin üretilmesi amacıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Projenin ikinci aşamasında ise farklı illerden projeye katılacak öğretmenlerin gözden geçireceği söz konusu eğitim gereçlerinin Türkiye geneline yaygınlaştırılacağını ifade eden Doç. Dr. Doğan, ilk aşamaya gönüllü katılan öğretmenlere teşekkür etti.

AİBÜ Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar ise, projeye emeği geçenlere teşekkür ederek, “Hem AİBÜ hem de Eğitim Fakültesi olarak bu tür projelere çok önem veriyoruz. Bütün bunlar daha kaliteli öğretmen yetiştirilmesi adına atılmış güzel adımlar. Söz konusu projenin verimli geçtiğini düşünüyorum. Projenin sonuçlarının uluslararası platformlarda da değerlendirilmesi gerekir. Projeye katılanların yarısının kendi öğrencilerimiz olması da bizleri gururlandırıyor. İnşallah bu türden çalışmalar artacak ve daha fazla öğretmenimiz sürecin içine dahil olacak.” diye konuştu.         

Konuşmaların ardından, proje kapsamındaki çalışmalara Bolu ve Düzce’den gönüllü katılan Fen Bilimleri Öğretmenleri Emel Armutçu, Kerime Bastı, Yasemin Bolu, Fatma Çekinmez, Nilgün Çelik, Mehmet Çeltek, Hayrettin Emen, Hande Emiralioğlu, Ertan Eroğlu, Çağlayan Fırat, Zülfinaz Keskin, Hülya Kılıçaslan, Cenk Kulaç, Hakan Tarık Osmanoğlu, Seher Özcan, Hasan Özmen, Özge Şatıroğlu, Mustafa Tiryaki, Bahar Varilci, Ayla Yavuz, Selçuk Yılmaz, Tülin Gökçan Altunkaya ve Ayşe Oflaz’a sertifikaları AİBÜ Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar tarafından verildi.

BİDOMEG projesi ekibinin diğer üyeleri ise, Hacettepe Üniversitesi’nden Doç. Dr. Gültekin Çakmakçı, Yrd. Doç. Dr. Yalçın Yalaki, Arş. Gör. Gökhan Kaya, Dok. Öğr. Vildan Gaye Bala; Marmara Üniversitesi’nden Doç. Dr. Serhat İrez, Arş. Gör. Çiğdem Han, Yüksek Lisans öğrencisi Berk Altıner; Kastamonu Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Eda Erdaş ile AİBÜ’den Yüksek Lisans öğrencileri Ferah Özer ve Gülcan Günsever’den oluşuyor. 


Editör: E. Candan