ELGİNKAN VAKFI 2014 FAALİYET PROĞRAMI BELLİ OLDU

Bolu Elginkan Vakfı’nın 2014 yılı eğitim programları ile faaliyetleri ve projeleri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu öğrencilerine tanıtıldı.

21.12.2013 - 08:14

 

 Bolu Elginkan Vakfı’nın 2014 yılı eğitim programları ile faaliyetleri ve projeleri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Gerede Meslek Yüksekokulu öğrencilerine tanıtıldı.

‘Makine’, ‘Kaynakçılık’, ‘Tasarım ve Üretim’ ile ‘Sağlık ve diğer’ alanlarda ücretsiz olarak verilecek eğitimin sonunda kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim sertifikasına sahip olacaklar. 

Bolu Elginkan Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Murat Özen, AİBÜ Gerede MYO’da düzenlenen tanıtım toplantısında, vakfın 2014 yılı eğitim programları hakkında öğrencilere bilgi verdi. 4 ana başlıktan oluşacak kurslarda her bölümde en fazla 30 öğrencinin eğitim göreceğini ifade eden Özen, ücretsiz olan kurslarla ilgili www.boluelginkanvakfi.org.tr adresinden bilgi edinilebileceğini söyledi 

Kursiyerlerin eğitim görecekleri kurslar ve bölümleri şöyle:


“Makine Alanı: Ölçme Kontrol Bilgisi, CNC Operatörlüğü, Tekstil Makineleri Uygulamaları

  Kaynakçılık Alanı: Elektrik Ark ve Oksijen Kaynakçılığı, Gaz Altı Kaynakçılığı, Doğal Gaz ve Çelik Boru Kaynakçılığı

  Tasarım ve Üretim Alanı: Temel Teknik Resim, Bilgisayar Destekli Tasarım (AutoCad, SolidWorks, UniGraphics Nx, Revit Architecture), Bilgisayar Destekli Üretim (MasterCam, SolidCam, Inventor)

   Sağlık ve Diğer Alanlar: Hijyen ve Sanitasyon, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı, Diksiyon, Hızlı Okuma ve Hafıza Teknikleri.”

 

Bolu Elginkan Vakfı ile Düzce OSB yönetimi işbirliği ile başlayacak kursların tanıtım toplantısına, AİBÜ Gerede MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nurettin Akçakale, Gerede MYO Sekreteri Seyit Oral, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Mesut Aköğretmen ile öğretim elemanları ile öğrenciler katıldı.      Editör: E. Candan