ERCOŞKUN YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun mevlana haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı .

ERCOŞKUN  YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL YADA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN
6.12.2013 - 17:19

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun mevlana haftası dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı .
Ercoşkun açıklamasında şu ifadeleri kullandı "Derin köklere sahip Türk Milletinin zengin tarihinde yetişen nice liderler, dervişler, sanatkarlar, pirler, bilim üstatları vardır. Bu değerli şahsiyetleri anmak hatırlamak ve yeni nesillerin öğrenmesini sevmesini sağlamak hem insanlık olarak hem de inancımız ve benliğimiz gereği olmazsa olmazımızdır. "Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol" deyişiyle insanlığı dürüstlüğe doğruluğa çağıran Hz. Mevlana sevgi ve dürüstlük hayat felsefesi ile bütün dünyayı ışığıyla aydınlatmaya devam ederek insanlığın özü olan sevgiyi daha yüzyıllar boyunca yaymaya devam edeceği görünmektedir."
 
"İlahi bir ışık, manevi bir güneştir.", " İnsan yaratılmışların en şereflisidir."
 
 "Hz Mevlana her dilden, her dinden, her renkten insanı kucakladı. İnsanlığı ayrımcılık ve ırkçılıktan dostluk ve hoşgörüye davet eden Hz. Mevlana şuan da milletimizin, devletimizin ve bütün insanlığın en büyük ihtiyacı olan birlik ve sevgi tohumlarını yüreklerimize ekerek gönüllerimizi yumuşatmaya devam ediyor. İnsan düşüncesine yepyeni bir mesaj veren ve inanç akidelerini ruh, akıl ve sevgi üçgeni içinde sunan, insanlığa ahlak, din, ilim ve akıl yolunda heyecan katarak yeni ufuklar açan Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretleri ilahi bir ışık, manevi bir güneştir. "İnsan, büyük bir şeydir ve içinde her şey yazılıdır. Fakat karanlıklar ve perdeler bırakmaz ki insan içindeki o ilmi okuyabilsin. Bu perdeler ve karanlıklar, bu dünyadaki türlü, türlü meşguliyetler, insanın dünya işlerinde aldığı çeşitli tedbirler ve gönlün sonsuz arzularıdır" diyen gönüller sultanı Hz. Mevlana "İnsan yaratılmışların en şereflisidir" düsturunu bize hatırlatmaktadır. Hz. Mevlana ve onun gibi zatları daha iyi idrak edip, örnek almaya, olduğumuz gibi görünüp, göründüğümüz gibi olmak. Ne arıyorsak kendinde aramak, bizleri çok daha iyi, yararlı ve faydalı insanlar haline getireceğini düşünüyorum. Aklımızı bilgiyle donatan, kalplerimizi umutla yeşerten, gönüllerimizi sevgiyle fetheden Hz. Mevlana'nın yıldönümünün, millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğe, dünya barışının tesisine vesile olmasını temenni ederim" dedi.

Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız