ŞÖFÖR ÇILGINA DÖNDÜ

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün araçlar ve sürücüler üzerinde yaptığı uygulama sırasında kemer takmadığı için 77 TL ceza yiyen sürücü, çılgına dönerek makbuzu yırttı.

ŞÖFÖR ÇILGINA DÖNDÜ
5.12.2013 - 08:45

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nün araçlar ve sürücüler üzerinde yaptığı uygulama sırasında kemer takmadığı için 77 TL ceza yiyen sürücü, çılgına dönerek makbuzu yırttı. 
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Karacasu Yolu üzerinde sürücüler ve araçlara yönelik uygulama yaptı. Uygulama gereği ilk kontrol noktasında araçları durduran polisler, sürücülere emniyet kemeri uyarısı yaptı, sonra araçların bagajını inceleyerek yangın tüpü ve ilk yardım çantası bulundurmanın zorunlu olduğu uyarısını yaparak denetimi tamamladı. Direksiyonun başına geçen sürücüye emniyet kemeri taktırılarak broşür verildi. Kontrol noktasından ayrılan sürücünün uyarıları dikkate alıp almadığını kontrol etmek için 500 metre ileride başka bir kontrol noktası oluşturuldu. İlk kontrol noktasında uyarılan sürücülerin çoğu ikinci kontrol noktasına gelmeden emniyet kemerlerini çıkardı.
Telsizle anons edilen araçlar ikinci kontrol noktasına geldiklerinde emniyet kemeri kontrolü yeniden yapıldı. Uyarılara rağmen emniyet kemerini çıkaran iki sürücüye 77 TL ceza kesildi. Güzel bir uygulama olduğunu söyleyen ve emniyet kemerini çıkardığı için ceza kesilen sürücü Ayhan Deniz (38), “Bizim için güzel bir uygulama yapılıyor. Az geride uyarı yapıldı ancak yanımdaki arkadaşlar taktı. Emniyet kemerimde sıkıntı olduğu için ben takamadım. Zaten cezamızı da yedik” dedi.
Uygulama sırasında ilginç görüntüler de ortaya çıktı. Mehmet K (76) idaresindeki 14 BM 398 plakalı otomobil ilk kontrol noktasında uyarıldı. İkinci kontrol noktasına gelen sürücünün emniyet kemerinin takılı olmadığı görüldü. Sürücü Mehmet K’dan evraklarını isteyen trafik polisi, emniyet kemerini çıkardığı için ceza yazılacağını söyledi. Çılgına dönen adam, “Benim kemerim takılı. Siz tekrar durdurunca çıkardım. Neyin cezasını yazacaksınız” diyerek tepki gösterdi. Aracından hiç inmeyen Mehmet K, bir süre bekledikten sonra polislere yeniden tepki göstererek, “Benim hastam var. Verin evraklarımı gideyim. Ne cezası keseceksiniz” dedi. Bunun üzerine trafik ekipleri sürücüyü uyararak ceza makbuzunu imzalamasını istedi. Evrakı imzalamayan Mehmet K, “Ne kadar ceza yazdınız?” diye sordu sonra küfürler ederek polisin eline verdiği ceza makbuzunu yırtarak attı. Trafik polisinin emniyet kemerinin nasıl takılacağını göstermesinden sonra sürücü hızla kontrol noktasından ayrıldı.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız