KÖROĞLU SEMPOZYUMU SONA ERDİ

4. Uluslararası Bolu Halk Kültürü ve Köroğlu Sempozyumu’ değerlendirme oturumu ve ödül töreniyle sona erdi.

KÖROĞLU SEMPOZYUMU SONA ERDİ
30.10.2013 - 18:39

Uluslararası Köroğlu Festivali kapsamında Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ), Bolu Belediyesi ve Bolu Valiliği tarafından düzenlenen ilk etkinlik olan ‘4. Uluslararası Bolu Halk Kültürü ve Köroğlu Sempozyumu’ değerlendirme oturumu ve ödül töreniyle sona erdi. 
Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleştirilen sempozyumun değerlendirme oturumunda Tarım Orman ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ve YÖK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay tarafından halk edebiyatına katkı sağlayan öğretim üyelerine teşekkür plaketleri verildi. Sempozyumu düzenleyenlerden Doç. Dr. Erol Öztürk, Doç. Dr. Halit Karatay ve Yrd. Doç. Dr. Zeki Gürel’e, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere ise Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Bahar tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi. Değerlendirme oturumu öncesinde bir konuşma yapan eski Bakan Prof. Dr. Sami Güçlü, Köroğlu Festivali ile Uluslararası Bolu Halk Kültürü ve Köroğlu Sempozyumu’nun şehre ve üniversiteye önemli katkılar sağladığını vurgulayarak, emeği geçenler ile sempozyum kapsamındaki etkinliklerin düzenlenmesinde gösterdiği gayret için Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne teşekkür etti.
Prof. Dr. Durmuş Günay ise Bolu’da ilk kez böylesine geniş çaplı bir organizasyonla Köroğlu’nun anlatıldığına dikkati çekerek, “Bu güzel bir başlangıç oldu. İnşallah bu etkinliklerin ve sempozyumun devamı gelecek ve bunlar geleneksel hale getirilecek. Sempozyumu düzenleyen Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne, Bolu Belediyesi’ne, bildiri sunan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ise üniversitenin çok güzel etkinliklerle büyüdüğünü, bunları görebilmenin ve yaşayabilmenin çok büyük bir mutluluk olduğunu ifade ederek, “Rahmetli İzzet Baysal da hayatta olsaydı, bu etkinlikleri görerek mutlu olacaktı sanırım” dedi.
Konuşmaların ardından ‘4. Uluslararası Bolu Halk Kültürü ve Köroğlu Sempozyumu’ değerlendirme oturumu ile sona erdi.


Editör: E. Candan