ERCOŞKUN BAYRAMLAR KUTLU ZAMAN DİLİMLERİDİR

Ak Parti Bol Milletvelili Ali Ercoşkun Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı

ERCOŞKUN BAYRAMLAR KUTLU ZAMAN DİLİMLERİDİR
14.10.2013 - 11:13

Ak Parti Bol Milletvelili Ali Ercoşkun Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı .

Ercoşkun mesajında şu ifadelere yer verdi; "Bayramlar; iç dünyamızdan başlayarak sevgi ve huzuru dalga dalga topluma yaymanın, birbirimizi kardeş bilerek daha çok gözetmenin ve hoş görmenin, öksüzleri sevindirmenin, yoksulları barındırmanın, yakınlarımızdan başlayarak dargınları barıştırmanın ve sonuçta birbirimizin gönlüne girmenin sevincini yaşadığımız, insan olma üst kimliğinin öne çıktığı Cenab-ı Allah'ın bizlere bahşettiği kutlu zaman dilimleridir.
Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü değil, insani ve dini güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir.
Bayramı sadece kendimiz ve çevremizde yaşamayalım, onu evlerden evlere, gönüllerden gönüllere taşıyalım. Yakınlarımızı, komşularımızı, dostlarımızı sevgiyle kucaklayalım. Kalbimizdeki imanın, yerine getirmeye çalıştığımız ibadetlerin kişiliğimizi ve davranışlarımızı kemale erdiren güzel ahlak ile bütünleşmesi, içimizde yeşerttiğimiz umut ve huzurun bütün insanlık ailesini kaplaması, farklılığı zenginlik sayabilen bir anlayışla sevgi ve kardeşlik dolu yarınlara daha bir umutla baktığımız bayramlara ulaşılması temennisiyle, bu vatan uğruna şehit olan tüm güvenlik güçlerimizin aileleri ile birlikte, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en içten dileklerimle tebrik eder, bayramın milletimize, ülkemize ve İslam Alemine huzur ve barış getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim."


Editör: E. Candan