BU HABER +65

Bolu Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile toplu ulaşım araçlarını kullananlar uyarıldı.

BU HABER +65
10.10.2013 - 09:51

   Bolu Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile toplu ulaşım araçlarını kullananlar uyarıldı. 

    Bolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; 2 Ağustos 2013 Cuma Günü 28726 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak 12.07.2013 tarihinde kabul edilen 6495 sayılı kanunun 88. maddesinde; 'Türk vatandaşı olan 65 yaş ve üzeri kişiler, demiryolları ve denizyollarının şehir içi hatları ile belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak, demiryolları ve denizyollarının şehirlerarası hatlarından ise %50 indirimli olarak yararlanırlar' hükmü yer almaktadır.

Bu kanun çerçevesinde 25.09.2013 tarihi itibarıyla 65 yaş ve üstü kişilere verilmeye başlanan DIT kartlar ücretsiz tarife grubunda yer almaktadır. Ancak belirtilen tarihten daha önce DIT kart alarak indirimli olarak Bolu Belediye sınırları ve mücavir alanları içerisinde faaliyet gösteren özel halk otobüslerinden yararlanmakta olan 65 yaş ve üstü kişilerin bu kanun çerçevesinde DIT kartlarının ücretsiz tarife grubuna dahil edilebilmesi için Bank Asya'ya ait POS cihazlarından kartları ile işlem yapmaları veya bakiye sorgulamaları gerekmektedir.

Ayrıca Bolu Belediye sınırları ve mücavir alanları içerisinde faaliyet gösteren özel halk otobüslerinden indirimli ve ücretsiz olarak yararlananların şahsen Belediye Başkanlığımız binası girişinde 01-31 Ekim 2013 tarihleri arasında vize güncellemelerini yaptırmaları gerekmekte olup vizeleme yaptırmayanlardan tam bilet ücreti kesilmektedir.


Editör: E. Candan