ERCOŞKUN BEYGAZI ZİYARET ETTİ

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Beygaz Yapım İşletme Şefi Evren Tepelioğlu’nu ziyaret ederek, mahkeme sürecinden sonra devam eden doğalgaz çalışmaları hakkında bilgiler aldı. 

ERCOŞKUN BEYGAZI ZİYARET ETTİ
27.09.2013 - 09:49

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Beygaz Yapım İşletme Şefi Evren Tepelioğlu’nu ziyaret ederek, mahkeme sürecinden sonra devam eden doğalgaz çalışmaları hakkında bilgiler aldı.  

Ziyarette konuşan Beygaz Yapım İşletme Şefi Evren Tepelioğlu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Tepelioğlu, “Çalışmalarımız devam ediyor. Ekiplerimiz şu anda iki noktada çalışmalarını sürdürüyorlar. Birisi kalıcı konutlar tarafında çalışıyor biri Saplık Mahallesi’nde çalışıyor. Şu ana kadar yaklaşık 10 km. lik çalışmamızı tamamladık. Sağlık Mahallesi’ndeki servis hattı çalışmalarımıza başlamış durumdayız. Mevsim koşullarına göre mümkün olduğunca en fazla yatırımı yapmaya çalışıyoruz.”dedi.

“Çalışmaların ilerlediğin görmek bizi memnun ediyor”

Tepelioğlu’nun ardından konuşan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, çalışmaların ilerlemesini memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Ercoşkun, “Bolu’da yaşayan insanların birçoğu Beygaz’ın özellikle mahkeme kararı sebebiyle iki yılı aşkın bir süredir duran çalışmalarla ilgili bir merakı söz konusu. Bizler de devamlı vatandaşın içinde dolaşan siyasetçiler olarak bütün Bolu’nun her köşesinden gelen bu sorunları en yetkili yer tarafından yani sizin tarafınızdan cevaplanmasının doğru olacağını düşündük. O yüzden hem size nezaket ziyareti yapalım hem de bu vesile ile Bolu’daki vatandaşlarımızı önümüzdeki süreçle alakalı bilgilendirelim istedik. Hızlı bir şekilde çalışmaların olduğunu görmek de bizi memnun ediyor. Uzun bir dönem bu çalışmaların durması sıkıntı oluşturdu. Vatandaş, ev alan evine giremedi, ısınma ihtiyaçlarını karşılama anlamında farklı alternatifleri kullanmak zorunda kaldı. Daire satışlarından tutun, firmaların zor duruma düşmesine kadar birçok etkisi oldu. Ama sonuçta mahkemelerin vermiş olduğu bir kararla bunun durduğunu biliyoruz. Danıştay’ın nihai kararından sonra da yaklaşık bir ay içinde 10 km’lik bir çalışma yapılmasından dolayı da size teşekkür ediyoruz. Artık teknoloji çok gelişti. Biz her ne kadar gezerken vatandaşı dinlesek de diğer taraftan, internet üzerinden maille, sosyal paylaşım sitelerinden bize sorunlarını ileten vatandaşlarımız oluyor. Bize gelen bu mesajların da bir karşılığı olsun bunları cevaplandırmış olalım. Mesela biri demiş ki; ‘Sağlık Mahallesi’nde doğalgaz çalışmaları devam etmektedir. Sokağımızdan hat geçti abone olduk ama binalarda bağlantılar yapılmamış olup ne zaman yapılabilir bizi bilgilendirebilir misiniz? Demiş vatandaş.”diye konuştu.

“Bayrama kadar Sağlık Mahallesi’nde başlanan çalışmalar bitecek”

Beygaz Yapım İşletme Şefi Evren Tepelioğlu Sağlık Mahallesi’nin bazı bölgelerinde başladıkları çalışmaları bayrama kadar tamamlayacaklarını kaydetti. Tepelioğlu şöyle konuştıu; “Ekiplerimiz Sağlık Mahallesi’nde çalışmalar başladılar. Çimento Sokaktan itibaren aşağı doğru tüm hatlarımızın servis hatlarını yapmayı planlıyoruz. Benim öngörüme göre bunları da bayrama kadar tamamlamış oluruz.”

“Çimento Sokak’taki çalışmaların tamamlanması bizi mutlu etti”

Sağlık Mahallesi’ndeki Çimento Sokak’taki çalışmaların tamamlandığını görmeni kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Milletvekili Ali Ercoşkun, “Sağlık Mahallesi’nde bir teravih namazı için gittiğimizde Çimento Sokak sakinleri doğalgaz çalışmaları bitmediği için belediyemiz de üst yapı çalışmalarını yapamadığından tozdan şikâyet ediyorlardı. Biz de doğalgaz geçecek ondan sonra üstyapı çalışmaları yapılacak dedik. Bu sokakta bir çalışma yapıldığı zaman bir daha kazmak akıllıca da olmaz doğru da olmaz. Hepimizin cebinden çıkan bir para olarak buna bakmak lazım. Oranın sorununun çözülmesi de bizi mutlu etti.”dedi.

“Köroğlu, Sümer ve Çıkınlar ikinci etapta”

Köroğlu, Sümer ve Çıkınlar Mahallelerinin büyük olması nedeniyle çalışmaların ikinci etapta yapılacağını kaydeden Beygaz Yapım İşletme Şefi Evren Tepelioğlu, “Köroğlu, Sümer ve Çıkınlar’daki çalışmaları bu sene içinde yapmamız zor. Buralar büyük mahalleler. Mevsim koşulları iyi giderse ikinci etapta buraların değerlendirmesini yapacağız. Bu sene için net bir bilgi vermek yanlış olur. Mahallelerin büyüklüğü göz önüne alındığında, hukuki problemlerin çözülmesinden sonraki süreçte buralara bakmak çok büyük riskti. Bu yüzden oraları alamadık. İlk etapta hemen gaz verebileceğimiz, kış ayına kadar toparlayabileceğimiz kış bastırdığında derhal bitirebileceğimiz yerlere yöneldik. Gaz ulaşmayan mahallelerimize de kendimizin belirleyemediği nedenlerden dolayı ikinci etapta değerlendirmek zorunda kaldık. Bu sene yapamazsak, seneye yapılacak planda her birine yer vermek isteriz. Herkese doğalgaz ulaştırmayı arzuluyoruz.”diye konuştu.


Editör: E. Candan