KANTİNLER DENETLENİYOR

Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekipler Eğitim/ Öğretim yılının başlamasıyla beraber Okul Kantinlerinde gıda denetimleri yapmaya başladı.

KANTİNLER DENETLENİYOR
19.09.2013 - 11:51

2013-2014 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile birlikte Bolu Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda denetim ekipleri tarafından Okul Kantin ve Yemekhane denetimleri yapılmaya başlandı.

Yapılan denetimlerde Genel Temizlik ve Hijyen şartlarına uygunluğu, Gıda ürünlerinin son tüketim tarihleri ,Gıda ambalajlarının zarar görmemiş olması ,Gıdaların tekniğine uygun muhafaza edilip edilmediği ,Gıda ile temas eden madde malzemelerin gıdalar için üretilmiş malzeme olması ,Kantinlerdeki aydınlatmanın gün ışığına eşdeğer olmasına dikkat edildi.

Vatandaşlarımızın Okul Kantin ve Yemekhanelerle ilgili yaşadıkları sıkıntıları Alo 174 Gıda Hattını 7/24 arayarak aktarabilecekleri de  müdürlü yetkililerince dile getiriliyor.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız