SAYIN "GAZİLERİMİZLE NE KADAR ÖVÜNSEK AZ"

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir açıklama yayımlayarak “gazilerimizle ne kadar övünsek azdır”dedi

SAYIN
18.09.2013 - 22:01

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir açıklama yayımlayarak “yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, içeriden ve dışarıdan gelen her türlü tehlikede canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır” şeklinde konuştu.

Canları pahasına bile olsa; Çanakkale’de, Kıbrıs’ta, savaşmış ya da 783 bin km²’de Ulusun bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için kanlarının son damlasına kadar ülkemizi savunan Şehit ve Gazilere kendisinin ve bu ülkede yaşayan 76 Milyon vatandaşın minnettar olduğunu vurgulayan AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yüz yıllardır hüküm sürmüş olduğumuz ve Kürt’ü ile Çerkez’i, Laz’ı ile yani etnik köken ayrımı yapılmadan kardeşçe yaşadığımız bu topraklarda ne yazık ki bazı mihrakların hep bir planı hep bir hesabı olmuştur. İçerideki ve dışarıdaki bu mihraklar; bu cennet vatanı bölmek, parçalamak ve yıkmak istemiş fakat canı pahasına da olsa buna müsaade etmeyen şehit ve gazilerimizi karşısında bulmuştur.

Gösterdikleri mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevimizdir. İftihar edilecek bir fedakârlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, içeriden ve dışarıdan gelen her türlü tehlikede canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Bu vesile ile vefanın, cesaretin ve kararlılığın timsali olan gazilerimizin bu müstesna gününü kutluyor; bağımsız ve onurlu yaşamamız konusunda hayatlarından seve seve vazgeçen aziz şahitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.”


Editör: E. Candan