YEDİ MADDE KARARA BAĞLANDI

Mücahit Kutlu başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları devam ediyor.

YEDİ MADDE KARARA BAĞLANDI
3.09.2013 - 22:36

Mücahit Kutlu başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantıları devam ediyor. Toplantının Salı günü gerçekleşen ikinci oturumunda 7 madde görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda ilk olarak Mengen ilçesi Kıyaslar köyü, Kaynarca mevkii tapunun 3 pafta, 1180 numaralı parsele ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli turizm tesis alanı amaçlı imar planının hazırlanması konusunda İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Komisyondan gelen rapor oy birliği ile kabul edilirken, Merkez ilçe Piroğlu köyü, Akdere mevkii, tapunun 1 pafta 318 numaralı parsele II. konut alanı amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planının onanması konusunda İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen rapor da oy birliği ile kabul edildi.

İl Genel Meclis üyeleri, Dörtdivan ilçesi 3 pafta 1553 parselde kayıtlı tescilli taşınmaz vakıf kültür varlığı olan Merkez Camii etrafında bulunan 3 pafta 24 adet parselin İl Özel İdaresi adına satın alınması konusunu da oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale etti.

Toplantıda ayrıca İl Özel İdaresinde çalışan 18 adet sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanabilmeleri için kadro değişiklik cetvelinin onanması konusu da görüşüldü. Söz konusu madde incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Toplantıda son olarak, 2013 yılı İl Özel İdare bütçesinde bulunan Mudurnu köye yönelik hizmetlerinde kullanılmak üzere yardım bölümünden, köylerin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 50 bin TL.’lik ödeneğin Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği hesabına aktarılması, Yeniçağa ilçesi köylerinin muhtelif işlerinde kullanılmak üzere ilçe payından 55 bin TL.’nin Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliği hesabına aktarılması ve Kıbrıscık ilçesi köylerinin muhtelif işlerinde kullanılmak üzere Kıbrıscık köylere yönelik hizmetlerinde kullanılmak üzere 16 bin 265 TL.’nin Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliği hesabına aktarılması talepleri de oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. 

Haber Umut Dura


Editör: E. Candan