İL GENEL MECLİSİ TOPLANTILARI BAŞLIYOR

Bir aylık aranın ardından tekrar başlayacak olan İl Genel Meclisi toplantılarında meclis üyelerini yoğun bir tempo bekliyor.

İL GENEL MECLİSİ TOPLANTILARI BAŞLIYOR
29.08.2013 - 11:39

Bir aylık aranın ardından tekrar başlayacak olan İl Genel Meclisi toplantılarında meclis üyelerini yoğun bir tempo bekliyor.

02 Eylül Pazartesi günü başlayacak İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantılarının ilk oturumunda iki madde görüşülerek karara bağlanacak.

İl Genel Meclisi toplantıları bir aylık aranın ardından tekrar başlıyor. Yoğun gündemin olduğu toplantılarda hafta boyunca Bolu merkez ve ilçeler ile alakalı önemli konular görüşülecek.

02 Eylül Pazartesi

Mücahit Kutlu başkanlığında gerçekleşecek İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantılarının 02 Eylül Pazartesi gününki ilk oturumunda iki madde görüşülecek. İlk olarak Mengen ilçesinde belediye sorumluluk alanı dışında olan bazı köylerin yol bakım kar mücadelesi içme suyu ve kanalizasyon onarım işlerinin Gökçesu Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilmesi konusunda Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek raporu görüşecek olan meclis üyeleri daha sonra Mudurnu ilçesi, Delice köyü, Kıranlar mevkii tapunun 1 pafta 961 numaralı taşınmaz için hazırlanan 1/1000 ölçekli Tarımsal ve Hayvancılık amaçlı imar planının onanması konusunda İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporu görüşerek karara bağlayacak.

03 Eylül Salı

İl Genel Meclisinin 03 Eylül Salı günü gerçekleşecek olan ikinci oturumunda da üç madde görüşülerek karara bağlanacak. Mengen ilçesi, Kıyaslar Köyü, Kaynarca mevkii tapunun 3 pafta, 1180 numaralı parsele ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli Turizm Tesis Alanı amaçlı imar planının hazırlanması konusunda İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporun görüşülmesi ile başlayacak toplantıda, Merkez ilçe Piroğlu Köyü, Akdere mevkii tapunun 1 pafta 318 numaralı parsele II. konut amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli ilave revizyon imar planının onanması konusunda İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen rapor görüşülecek. Toplantıda son olarak Dörtdivan ilçesi 3 pafta 1553 parselde kayıtlı tescilli taşınmaz vakıf kültür varlığı olan Merkez Camii etrafında bulunan 3 pafta 24 adet parselin İl Özel İdaresi adına satın alınması talebi karara bağlanacak.

04 Eylül Çarşamba

Toplantıların Çarşamba günü gerçekleşecek üçüncü oturumunda meclis üyelerinin gündeminde dört madde var. Mengen İlçesi Aktepe Köyü Çelebiler ve Şeyhler Mahallesine içme ve kullanma suyu olarak isalesi öngörülen Karadere (Domuz Gölü) membası için Memba Tahsis kararı alınması konusunda Çevre ve Şehircilik Komisyonundan gelecek raporun görüşülerek karara bağlanacağı toplantıda, Karacasu beldesinde bulunan Jeotermal sahasında Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğüne ait B-1 kuyusu maliyet bedeli üzerinden İl Özel İdaresi adına devir alınması konusu da görüşülerek karara bağlanacak. Toplantıda ayrıca, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi ve kanun kapsamında riskli yapı tespit çalışmalarında kullanılmak üzere ihtiyaç olan 21 bin 812 TL. ödeneğin karşılanması talebi ve 2013 Mali Yılı Gider Bütçesinde gider artışlarının karşılanması için Ek Bütçenin görüşülmesi talebi gündeme gelecek.

05 Eylül Perşembe

Perşembe günü gerçekleşecek oturumda da dört madde görüşülecek. İlk olarak Gıda Kontrol Laboratuar Müdürlüğüne ait Otoklav Laboratuar cihazının arıza yapmasından dolayı yeni cihaz satın alınması için ihtiyaç olan ödeneğin karşılanma konusu görüşülecek. Konuyla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek rapor görüşülecek. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde yaşlı, engelli, çocuk ve şiddet mağdurlarına yönelik hizmetlerinin hızlı ve etkin yürütülmesi için araç kiralama hizmetlerinde kullanılmak üzere 30 bin TL. ödeneğin karşılanması talebine cevap arayacak olan meclis üyeleri toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılan İl Halk Kütüphanesi okuyucu interneti ile ilgili konuyu da görüşerek karara bağlayacak. Toplantıda son olarak Kıbrıscık ilçesi Köseler, Yazıca, Kızılcaören köyü taşıma hattı ihalesi yüklenicilere verilmediğinden, Kıbrıscık Yatılı Bölge Okuluna ait 14 AV 106 plakalı araçla yapıldığından okulun aracına alınan 615 litre akaryakıt bedenlin ödenmesi konusunu görüşerek karara bağlanacak.

06 Eylül Cuma

İl Genel Meclisi Eylül ayı toplantılarının son oturumunda ise mülkiyeti il Özel İdaresine ait Gerede ilçesinde bulunan Kervan Otel binasının boş ve atıl durumda olduğu, nasıl ve ne şekilde değerlendirileceği hususunda çalışma yapılması konusunda Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarından gelecek raporlar görüşülerek karara bağlanacak.  

Haber Umut Dura

      


Editör: E. Candan