GEREDEDE HÜNERLER SERGİLENDİ

Unutulmaya yüz tutmuş, geleneksel Türk-İslam sanatları arasında yer alan “Hüsn-i Hat ve Tezhip” sergisi Gerede Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde açıldı.

GEREDEDE HÜNERLER SERGİLENDİ
27.06.2013 - 00:04

Unutulmaya yüz tutmuş, geleneksel Türk-İslam sanatları arasında yer alan “Hüsn-i Hat ve Tezhip” sergisi Gerede Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde açıldı. Gerede Belediyesi Kültür Sanat Merkezi bünyesinde oluşturulan Hüsn-i Hat ve Tezhip çalışma gruplarına katılanların azimli çalışmaları meyvelerini vermeye başladı

Gerede Belediye Başkanı Ömer BAYGIN, açılış programında yaptığı konuşmada; 2005 yılında faaliyetlerine başlayan Kültür Sanat Merkezindeki faaliyetlerin ilçemiz ve halkımız için önemini anlattı. “Gerede Halk Eğitim Merkezi  ve Akşam Sanat Okulu” ile yapılan işbirliği protokolü kapsamında açılan kültürel, sanatsal ve meslek edindirme kurslarının yanı sıra öğretmen ve usta öğretici bulunamayan alanlarda belediye olarak özverili davranarak, çalışma grupları açıyoruz, Hat ve Tezhip gibi birbirinin tamamlayıcısı konumundaki iki sanat ilçemiz sakinlerinin ellerinde hayat buluyor. Kültür Sanat Merkezindeki dersler için yılmadan, usanmadan İstanbul’dan ilçemize gelen hocalarımıza, hocalarımızın emeğini boşa çıkarmayan geleceğin hattat ve müzehhip-müzehhibe adaylarına, bu önemli günde öğrencilerimizi ve bizi yalnız bırakmayan halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Gerede Belediye Başkanı Ömer BAYGIN’ın konuşmalarının ardından misafirlerle birlikte gezilen sergide bulunan eserlerin amatör ruhla profesyonel disiplinin eseri olduğu, usta sanatçıların eserlerini aratmadığı dikkatlerden kaçmadı.

Kültür Sanat Merkezinde 30 Haziran 2013 Pazar akşamına kadar açık kalacak olan sergiye tüm halkımız davetlidir.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız