BOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞINA BAYAN ADAY

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) meslek grupları seçimlerinde 2. gruptan zaferle çıkan Elif Özdemir, hafta sonu yapılacak olan başkanlık seçimleri öncesinde adaylığını açıkladı.

BOLU TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞINA BAYAN ADAY
17.06.2013 - 17:47

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) meslek grupları seçimlerinde 2. gruptan zaferle çıkan Elif Özdemir, hafta sonu yapılacak olan başkanlık seçimleri öncesinde 
adaylığını açıkladı.
İş kadını Elif Özdemir yaptığı açıklamada, “İkinci kez kazandığım meclis üyeliğinde bu güne kadar Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde görülmemiş bir kalabalık ve rekabet ortamı mevcuttu. Bu bizlere çok renkliliğin ve çok sesliliğin güzel bir göstergesi ve geleneksel modelin artık yıkıldığını gösterdi. Çünkü bu tür etkin ve yetkili makamlar birkaç kişinin tekelinde rutin bir halde ilerlememeliydi. Bolu İzzet Baysal ruhunu sürdürebilecek ve marka şehir olarak uluslararası nitelikte ses getirecek önemli hizmetler yapacak insanlarla doludur. Tek eksiğimiz gelenekçi yapı içinde sıkışıp kalmamızdır. Bu nedenle yeni nesil gençliğin hareketlenmesi ve cesur adımlarla ortaya çıkması gerektiğini düşünmekteyim.
“Umarım karşıma çıkacak adaylarda da aynı erdemi görürüz” dedi.
Özdemir sözlerini şu şekilde tamamladı; 
“4 yıllık meclis üyeliğimde tüm yasa ve mevzuatlarına hakim olduğum Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığını hakkı ve layığı ile yerine getireceğime zerre şüphem yoktur. Bu nedenle derim ki ben proje ve iddialarımla ortaya çıkıyorum. Tüm bunları yerine getiremediğim takdirde yine basın aracılığıyla Bolu ve herkesten özür dileyim tüm görevlerimden istifa ederek Bolu’dan ayrılırım. Umarım karşıma çıkacak adaylarda da aynı erdemi görürüz. Bu güne kadar başkalarının yaptığı gibi yapmadım. Ne bir menfaat ilişkisi kurup başkan olma çabam oldu, Ne de birilerinin sırtından beslenen yamyam olmadım. Ben bu duygu ve inanışla verdiğim sözler ve ortaya koyacağım hizmetlerle Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı olduğumu yinelerim” diye konuştu.


Editör: E. Candan