BAŞKANLAR GÖLCÜKTE BULUŞTULAR

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Ak Partili Belediye Başkanları toplantısı, bu ay Bolu Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıdan önce Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilçe Belediye Başkanlarına Bolu Belediyesi’nin projelerini gezdirdi

BAŞKANLAR GÖLCÜKTE BULUŞTULAR
19.05.2013 - 11:37

 

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Ak Partili Belediye Başkanları toplantısı, bu ay Bolu Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıdan önce Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilçe Belediye Başkanlarına Bolu Belediyesi’nin projelerini gezdirdi.

Proje gezilerinden sonra Gölcük’te yapılacak toplantıya geçildi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Belediye Başkanları’nın yanı sıra, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Erol Özak ve İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu da katıldı.

Ak Partili Belediye Başkanları tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen toplantıların 93’cüsünün ev sahipliğini Bolu Belediyesi yaptı. Gölcük’te gerçekleştirilen toplantı öncesi Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilçe belediye başkanlarına Bolu Belediyesi’nin projelerini gezdirerek projeler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Belediye Başkan Yılmaz, proje gezilerinin ardından toplantı için Gölcük’e çıkan heyete öncelikle Gölcük’te yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Heyet daha sonra toplantının yapılacağı alana geçti.

Toplantıdan önce bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, öncelikle böylesine bir birlikteliği Türkiye’de gerçekleştiren bir il daha olmadığının altını çizerek şöyle devam etti:

“Bugün, 9 yılı aşkın süredir Belediye Başkanları’nın beraber yürüttükleri toplantıların, Bolu merkezde yapılanındayız. Türkiye’de ilk defa bir ilde bütün belediye başkanları her ay toplanıyor ve birbirlerinin dertleriyle ilgileniyor ve bunların çözüm konularıyla da birlikte hareket ediyor. Bu konuda yanımızda hem milletvekilleri hem de siyasi olarak il ve ilçe yönetimleri ile il genel meclisini de bulunduğu için, bu toplantılar ilin genel problemlerinin de konuşulup tartışıldığı bir ortama dönüşüyor. Biz bu toplantıları en ciddi ve en hassas toplantılar olarak değerlendiriyoruz. Çünkü bu toplantılar sayesinde birbirimize enerji ve güç sağlayarak destek veriyoruz. Ayrıca herkes öğrendiklerini de bir diğerine anlattığı için de genel bir bilgi akışı sağlamış oluyoruz. Müşterek problemlerimizi müşterek çözüm önerileri ile beraber çözüyoruz. Ankara’da takılan işlerimiz varsa bunları milletvekillerimiz yanımızda olduğu için yine beraber çözüyoruz. Bu sebeple yineliyorum, böyle bir birlikteliği belki de Türkiye’de bu anlamda gerçekleştiren başka bir il yoktur. Bu konudaki duyarlılığı ve katılımları dolayısıyla bütün milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il başkanımıza ve ilçe başkanımıza ve il genel meclisi başkanımıza çok teşekkür ediyorum.”

“Bolu’yu hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtacağız”

Konuşmasının devamında Gölcük başta olmak üzere Kartalkaya, Aladağ ve Seben Gölü’nde yapılacak çalışmalar ile birlikte Bolu’nun dünyada tanınan bir il haline geleceğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Bolu’da 9 yıldır belediye başkanı olarak ben görev yapıyorum. Bu toplantıyı Gölcük’te yapmamızın ayrı bir önemi bulunuyor. Gölcük gelecekte Bolu’nun markalaşmasında önemli bir yere sahip. Zaten dünyada da Gölcük kadar güzel bir coğrafya zaten yok diye düşünüyorum. Buraya ciddi anlamda Bolu’dan, yurt içinden ve yurt dışından gelenler var. Arzu ediyoruz ki buraya herkes gelsin fakat burayı kirletmesin. Bunun için ciddi önlemler almaya çalışıyoruz. Hatta biz buraya araç da çıksın istemiyoruz. Allah nasip ederse buraya yapılacak bir otel ve o otele bağlı yapılacak teleferik sistemiyle Karacasu’dan buraya direkt olarak gelip gidilecek bir sistem oluşacak. Gölcük başlangıç olacak ve bundan sonraki adımlarda da Aladağ ve Kartalkaya’ya kadar gidecek bir sistem oluşturulacak. Gelecekte buralar inşallah turizm açısından teleferik sistemiyle rahat gezilip görülecek bir şekilde olacak. Tabii, bu arada bir de Seben Gölü var ki gelecekte bütün bunlar birleştiğinde bu doğayı hem bütün Türkiye’ye hem yurtdışına tanıtacağız” dedi.

“Kendimize büyük bir hedef koyduk”

Başkan Yılmaz, son olarak kendilerine büyük bir hedef koyduklarını ve bu hedefi koyarken de milletvekillerini, belediye başkanlarını, ildeki siyasetçileri ve özellikle de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Ak Parti’yi arkalarında bir güç olarak gördüklerini belirterek konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bolu Belediyesi olarak yoğun bir altyapı çalışmasını tamamladık ve şu anda da çok ciddi şekilde üst yapı çalışmaları devam ediyor. Ayrıca yeni bazı ciddi projelere de şu anda devam ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu projelerinde tamamlandığını göreceğiz. Gördüğünüz bu projelerle de Bolu geleceğe doğru taşınacak. Şunu hep ifade ediyoruz, bizim tek bir amacımız var. Bolu zaten genel yapısı itibari ile yaşanabilir kentler içerisinde Türkiye’de en üst seviyelerde olan illerden bir tanesi. Biz istiyoruz ki, Bolu dünyada yaşanabilir kentler arasında en üst seviyelerde olsun”

Belediye Başkanı Yılmaz daha sonra sözlerine devam ederek, “Biz, kendimize böyle büyük bir hedef koyduk ve bu hedefi koyarken de bu kadar milletvekilimizi, belediye başkanımızı ve siyasetçilerimizi özellikle de başbakanımızı ve Ak Partimizi arkamızda bir güç olarak görüyoruz. Eğer bu güçleri iyi kullanabilirsek Bolu’yu dünyada yaşanabilir kentler arasında en iyisi haline getireceğiz. Önemli bir mesafe kaydettik ve inşallah bunlar adım adım da devam edecektir. Yaptığımız her şeyi resmin bütününü görerek yaptığımız için kesinlikle ne yaptığımızı bilerek yapıyoruz. Bolu halkı da bizim bu çalışmalarımıza büyük destek veriyor. Onlar bu desteği verdikçe de bizim bu gayemiz daha çabuk gerçekleşecek. Ayrıca biz Bolu’yu sadece merkez olarak değil, bütün ilçelerimizle beraber bir bütün olarak düşünüyoruz. Bu sebeple hep beraber hareket ediyoruz ve birlikte hareket etmenin de bereketini görüyoruz” dedi.


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız