ÖZÇİMEN GELECEĞE GURURLA BAKMALIYIZ

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

ÖZÇİMEN GELECEĞE GURURLA BAKMALIYIZ
18.05.2013 - 20:07

 

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Özçimen bugünü gurur ve coşku ile tüm Türkiye genelinde kutladığımızı hatırlatarak, “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919’da Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’da başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır.
 
 Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.
 
 Sevgili gençler, bu değerli emaneti sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak  en önemli görevinizdir. Kendinizi gelişmeye, yeniliğe açık, bilgi toplumunun gerektirdiği niteliklere sahip gençler olarak yetiştirmeli ve geleceğe güvenle bakmalısınız.
 
 Bu duygu ve düşüncelerle;  geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve Bolulu hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi. 

Editör: E. Candan