OKULLAR HAYAT OLACAK

Milli Eğitim Bakanlığının “Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Belediye Başkanlığı, Müzik Eğitimcileri Derneği ve Bolu Bağışçılar Vakfının ortaklaşa başlattığı “Çocuklarla Sanata Yolculuk” isimli proje Bolu’nun en tarihi okulu olan İnkılap İlkokulunda hayata geçti.

16.05.2013 - 15:44

Milli Eğitim Bakanlığının “Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Belediye Başkanlığı, Müzik Eğitimcileri Derneği ve Bolu Bağışçılar Vakfının ortaklaşa başlattığı “Çocuklarla Sanata Yolculuk” isimli proje Bolu’nun en tarihi okulu olan İnkılap İlkokulunda hayata geçti. Bu kapsamda, İnkılap İlkokulu bünyesinde oluşturulan müzik sınıfının açılışı bir dizi sanatsal etkinlikle gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu programa, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencileri, Vali İbrahim ÖZÇİMEN, Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ, Vali Yardımcısı Mustafa Kemal KESKİN, Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emin SEMERCİOĞLU, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin ERBAYRAM, Bolu Milli Eğitim Müdürü Recep ALPDOĞAN, Milli Eğitim Şube Müdürleri, bazı okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının canlı çalgılar eşliğinde söylenmesinden ardından, İnkılap İlk ve Ortaokulunun Müdürü Mustafa ÖZTÜRK günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Ardından Köroğlu İlk ve Ortaokulu Müdürü Mehmet ÖZKAN, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin ERBAYRAM, İl Milli Eğitim Müdürü Recep ALPDOĞAN, Bolu Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ konuşmalarını yaptılar.

Projede görev alan ve katkı veren öğretmen ve öğretim görevlilerine çeşitli ödüller verildikten sonra, proje ortağı kurumların yöneticileri ile katılımcılar önünde imza töreni yapıldı. Daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi Müzik bölümü bir takım etkinlikler yaptı. Ardından sahneye çıkan İnkılap İlkokulu  anasınıfı öğrencilerinin dans gösterileri ilgi odağı oldu. Öğrenci koroları birbirinden güzel şarkıları seslendirdiler.

Müzik sınıfının açılışından sonra resim sergisi gezildi. Öğrencilerin yaptığı birbirinden güzel çalışmalar ilgiyle izlendi. Program, okul yönetimi tarafından verilen ikram ile sona erdi.    


Editör: E. Candan