OLAYLARDA ÜLKÜCÜ CAMİANIN ELİ YOK

Bolu’da dün gece İzzet Baysal Caddesi’ni trafiğe kapatarak polislerle karşı karşıya gelen grubun ‘Bozkurt’ işareti yaparak ülkücü olduklarını söylemeleri üzerine gözlerin çevrildiği Milliyetçi Hareket Partisi’nden ilk açıklama İl Başkanı Mustafa Ramazan’dan geldi.

OLAYLARDA ÜLKÜCÜ CAMİANIN ELİ YOK
4.05.2013 - 23:48

Bolu’da dün gece İzzet Baysal Caddesi’ni trafiğe kapatarak polislerle karşı karşıya gelen grubun ‘Bozkurt’ işareti yaparak ülkücü olduklarını söylemeleri üzerine gözlerin çevrildiği Milliyetçi Hareket Partisi’nden ilk açıklama İl Başkanı Mustafa Ramazan’dan geldi. Ramazan, “Birkaç gündür Bolu kamuoyunu meşgul eden ve yerel basında yer bulan menfur olaylarla Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camianın uzaktan yakından ilgi ve alakası yoktur” dedi. 
MHP İl Başkanı Mustafa Ramazan partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında son günlerde Bolu’da iki grup arasında yanşan gerginlikler ve partisine atılan iftiralara yanıt verdi. Ramazan, “Birkaç gündür Bolu kamuoyunu meşgul eden ve yerel basında yer bulan menfur olaylarla Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü camianın uzaktan yakından ilgi ve alakası yoktur. Olaylarda yer alan adı geçen ve taraf olan kişiler partimizin üyesi ve ülkü ocakları mensubu değildir. Yerel basın internet sitelerinde haberlerin altındaki yorumlarda milliyetçi ve ülkücü camia zan altında bırakılmaya ve şahsi olaylara siyasi kimlik kazandırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Yaşanan olayları adi asayiş suçu olarak görmekteyiz. Olayların kökeninde yer alan nedenlerin en kısa zamanda emniyet güçleri tarafından açıklığa kavuşturulmasını ve kamuoyuna gerekli açıklamanın yapılmasını bekliyoruz. Ülkücüler lider ve teşkilat hiyerarşisine yürekten bağlıdır, hiç bir zaman yasadışı ferdi ve provokatif olayların içinde asla olmamış ve olmayacaktır” dedi.


Editör: E. Candan