BOLUDA NEVRUZ TEPESİNDE NEVRUZ ATEŞİ YAKTILAR

  Bolu’nun Seben İlçesinde adını Nevruz bayramından alan Nevruz Tepesi’nde yanan ateşle vatandaşlar bahar bayramının coşkusunu doyasıya yaşadılar.  

BOLUDA NEVRUZ TEPESİNDE NEVRUZ ATEŞİ YAKTILAR
22.03.2013 - 16:49

 Seben’e bağlı Alpagut köyünde yıllardır devam eden Nevruz geleneği bu sene de bozulmadı. 400 rakımlı Nevruz Tepesi’nde yanan Nevruz ateşiyle hem vatandaşlar hem de protokol gecenin ilerleyen saatlerine kadar doyasıya eğlendiler.

  Nevruz Bayramı etkinliğine Bolu Vali Yardımcısı Necdet Özeroğlu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Seben ilçe Kaymakamı Alper Balcı, Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
  Törende konuşan Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, adını Nevruz Bayramı’ndan alan tek tepenin Bolu’nun Seben ilçesinde olduğunu ifade ederek etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. Daha sonra söz alan Seben Kaymakamı Alper Balcı ise, “2003 yılından beri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve şanlı bayrağımızın huzurunda Seben’de Nevruz kutluyoruz. Bolu’da Seben diye bir var Nevruz’a kutlayan. Seben diye bir yere bu coşkuyu sonuna kadar yaşayan” diye konuştu.
  Törene katılan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, “Yeni bir döneme geçtiğimiz bu günlerde ülkenin çeşitli yerlerinde kutlanan Nevruz bayramları ilk defa bayram gibi yaşandığını görüyoruz. Bu açıdan bu coşkuyu sonuna kadar yaşayalım” dedi.
  Daha sonra protokol ve vatandaşlar tarafından örste demir dövüldü ve yumurta kırma ve yeme yarışmaları düzenlendi.

Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız