AK KADINLARDAN EĞİTİM SEMİNERİ

AK Parti Kadın Kolları tarafından Kadın sağlığı konularını içeren, sık görülen kadın rahatsızlıkları ve kanser konusunda ön tanı, teşhis ve tedavi konularını içeren bir seminer düzenlendi.

AK KADINLARDAN EĞİTİM SEMİNERİ
28.02.2013 - 16:53

 

AK Parti Kadın Kolları tarafından Kadın sağlığı konularını içeren, sık görülen kadın rahatsızlıkları ve kanser konusunda ön tanı, teşhis ve tedavi konularını içeren bir seminer düzenlendi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, AK Parti’nin sağlık alanında yaptıklarına vurgu yaptı ve Hastanelerde insanların balık istifi gibi yattığı dönemleri ayaklar altına alarak, tüm hastaneleri ayrım yapmaksızın insanların emrine amade kılan bir sağlık sektörü yarattıklarını ifade etti.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezinde gerçekleştirilen seminere, Çölyakla Yaşam Derneği Kurucu Üyesi ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sema Aydoğdu, Ankara Kadın Sağlığı Derneği Başkanı İbrahim Büyükkıvanç, ile Ankara Kadın Sağlığı Derneği'nden Kadın Doğum uzmanı Op. Dr. Can Koşal söz katılarak seminere gelenlere Kadın sağlığı ile ilgili olarak ön tanı-teşhis ve tedavi konularında bilgiler verdi. Ayrıca Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nın destek verdiği bu seminere, Genel Merkez Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Şenel Pekuz ve Genel Merkez Bolu Koordinatörü Taciser İçyar’da katılarak, Bolu Kadın Kolları teşkilatını yalnız bırakmadı.

“BUGÜN BÜTÜN HASTANELER AYRIM YAPMAKSIZIN İNSANLARIN EMRİNE AMADE”

Açılış konuşmasında söz alan Ak Parti Bolu İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, AK Parti iktidarı ile sağlık alanında müthiş bir değişim dönüşüm olduğunu ifade etti. Hastanelerde insanların balık istifi gibi yattığı dönemleri ayaklar altına alan, tüm hastaneleri ayrım yapmaksızın insanların emrine amade kılan bir sağlık sektörü oluştuğunu belirtti. Aydın, konuşmasında sağlık konusunda Avrupa’daki ülkelerle yarışan, hatta dünyanın birçok ülkesinden hastaların şifa bulmak için Türkiye’ye geldiği ifade ederek; “Böyle bir dönemin mimarı Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde yürüyenleriz bizler, varlık sebebimiz olan ‘halka hizmeti’ bu gün sizleri sağlık konusunda bilgilendirerek ifa etmek istedik” şeklinde konuştu.

“BİZ ‘HALKA İNDİK’ DİYENLERDEN DEĞİL, ‘HALKIZ’ DİYENLERDENİZ.

Katılımcılara teşekkür ederek sözlerine son veren Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın “En büyük teşekkür bizi yalnız bırakmayan bolu halkınadır. Bugün siz bizim yanımızdasın, bilin ki biz her zaman sizin yanınızdayız. Zira biz ‘halka indik’ diyenlerden değil, ‘Halkız’ diyenlerdeniz” şeklinde konuştu.

Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın’ın konuşmasının ardından Ankara Kadın Sağlığı Derneği Başkanı İbrahim Büyükkıvanç söz aldı. Ankara Kadın Sağlığı Derneği’nin altı buçuk yıldır kurucu üyeliğini yapan ve son iki yıldır da Başkanı olduğunu ifade eden Büyükkıvanç, seminere gelen kadınlara Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 ilde yapmakta olduğu “A’dan Z’ye Kadın Sağlığı” seminerlerinin Bolu ayağını gerçekleştirdiklerini” ifade etti. İlk olarak derneğin kuruluş amaçlarından ve çalışma alanlarından bahseden Büyükkıvanç daha sonra kadınların en sık karşılaştığı sağlık sorunlarını belirlemek ve bunlarla ilgili erken ön tanı bilgilendirmesi ve yönlendirmesi amaçlı bilgiler paylaştı.

Büyükkıvançtan sonra ise Kadın sağlığına genel bakış konularında Op. Dr. Can Koşal ve Çölyak Hastalığı ile iglili olarak da Çölyakla Yaşam Derneği Kurucu Üyesi ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sema Aydoğdu seminere katılanlara hastalıkların ön tanı ve tedavi ile ilgili bilgiler verdi. Program katılımcıların merak ettikleri soruları uzmanlara sorması ve Çölyak hastalığı belirtileri hisseden katılımcılara tanı testi de uygulanması ile son buldu.


Editör: E. Candan