ERCOŞKUN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla gündeme dair gelişmeleri değerlendirdi.

ERCOŞKUN GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
28.01.2013 - 17:39

 

   Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla gündeme dair gelişmeleri değerlendirdi. Ercoşkun, CHP’li Tanju Özcan’a bir soru sorarak, “Siz acaba TBMM’nin geleceğinden, CHP içindeki pozisyonunuzdan ümidinizi kestiniz de yaklaşan yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olmaya mı niyetlisiniz? Ondan mı bu söylemler içerisindesiniz?” dedi. 

    Ercoşkun hakkındaki dosya iddialarına da yanıt vererek basını sert sözlerle eleştirirken, “Bu iddiayı ortaya atanlar, bunu yazanlar dünyanın en aşağılık insanlarıdır” ifadelerini kullandı.  

Partisinin il başkanlığı binasında bir basın toplantısı yapan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, açıklamalarına TBMM’deki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyerek başladı. Ercoşkun, komisyon çalışmalarından da bahsederek konuyu CHP’ye getirdi. Tanju Özcan ile ilgili eleştiriler yapan Ercoşkun Özcan’a son günlerdeki tavrı ile ilgili bir soru yönelterek, “Siz acaba TBMM’nin geleceğinden, CHP içindeki pozisyonunuzdan ümidinizi kestiniz de yaklaşan yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olmaya mı niyetlisiniz? Ondan mı bu söylemler içerisindesiniz?” dedi. 

 

“BU GURUP CHP’Yİ FRENLİYOR”

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP’de 4 ya da 5 ayrı gurubun parti içersinde var oluş mücadelesi verdiğini söyleyerek, “Bu gruplardan biri Sayın Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın da dahil olduğu ve kamuoyunda ‘Ulusalcı’ diye bilinen bir gruptur. Haziran 2012’den beri bunu Türkiye Büyük Millet Meclisinde gözlemliyorum. Parti için 4-5 ayrı grup olunca partinin politikaları da halk bazında net olarak anlaşılamıyor. Biz Ak Parti olarak iş yapmak istiyoruz. Bu yüzden yapıcı bir muhalefete ihtiyacımız var. Örneğin son İmralı sürecinde biz ‘30 yıllık kan ve gözyaşı dinsin ülkemize barış gelsin’ diyerek bir süreç başlattık. Sayın başbakanımız bunu ayrıntılarıyla açıklayarak bunun bir bölünme değil kardeşliği pekiştirme süreci olduğunu söyledi. Hal böyleyken Tanju Özcan’ında içinde bulunduğu ve kamuoyunda ‘ulusalcı’ olarak bilinen bu grup sürece destek veren Kemal Kılıçdaroğlu’nun aksine süreci aksatmaya çalıştı, hatta baltalamaya çalıştı. Peki CHP içindeki bu gurubun amacı nedir? Bizim önerdiğimiz yolun yerine neyi koymaktadırlar? Herhangi bir alternatif önerileri var mıdır?” dedi.

 

“HİÇ ŞAŞIRMAM”

Basın mensuplarının aralarında CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ında olduğu 26 milletvekilinin İşçi Parti’sine geçerek TBMM'de grup kuracakları yönündeki görüşlerinin sorulması üzerine konuşan Ercoşkun “Hiç şaşırmam” diye cevap verdi.

 

“İPTAL SÖZ KONUSU DEĞİL”

Bolu’ya yapılacak olan 3 bin 500 kişilik spor salonu ihalesinin iptali ile ilgili haberlerin ardından konuyu bakanlık tarafında sorduğunu söyleyen Ercoşkun bir iptalin söz konusu olmadığını söyledi. Ercoşkun, “Bu tür ihaleler kamu ihale kurumu KİK denilen kurumun kontrolünde gelişiyor. İhaleye katılan firmalarda kendileri açısından itirazda bulunabiliyorlar. Çok büyük bir ihale eski parayla 13 trilyon gibi bir rakamla neticelendi. İtirazdan dolayı KİK’de evraklar noktasında incelemeye tabi olduğu bana söylendi. Bir iptal söz konusu değil. Kaldı ki iptal bile edilse, bizim buranın ödeneği ayrılmış durumda. Hemen yeni ihale süreci başlar. Tek sıkıntımız gecikecek olmasıdır” diye konuştu.  

 

“DOĞALGAZ KONUSUNU KISA SÜREDE ÇÖZECEĞİZ”

Bolu’daki doğal gaz sorunu ile ilgili Ankara’da girişimlerde bulunan Ercoşkun, bu konudaki son gelişmeleri de değerlendirdi. Kısa sürede bu koynu çözeceklerini söyleyen Ercoşkun, “Biz bu sorunu hemen çözmek istiyoruz. Bizim zamanla alakalı, bu konuyu önümüzdeki aya bile bırakmak istemeyiz. Ankara’da bir toplantı yaptık. Toplantıya AKSA Holding’in sahibi Cemil Kazancı’nın da katılması herkese biraz işaret vermiştir. Neticeye yakınız diyebilirim. Sonuçta mahkemede olan bir olay var. İptal edilen bir ihale var, mahkeme devam ediyor, karar Danıştay’da. Bir de EPDK yeni bir ihale açıyor, bunu da tekrar mahkemeye veriyorlar, ihale açma diye. Komik olaylar yaşanıyor. Allahın izni ile en kısa sürede bu konuyu çözeceğiz” dedi.   

 

BASINA AĞIR ELEŞTİRİ

Basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ercoşkun, hakkında çıkan dosya iddialarına da cevap verdi. Ercoşkun, “Bu iddiayı ortaya atanlar, bunu yazanlar dünyanın en aşağılık insanlarıdır” dedi. Ali Ercoşkun son günlerde ortaya atılan Ömer Sayın ile ilgili Genel merkeze dosya gönderdiği iddialarına sert sözlerle eleştirdi. Ercoşkun, “Birileri haber yapıyor. İçeriği ne olduğu belli değil. Sadece bilgi ve iddiaya dayandırılıyor. Kesin hüküm veriliyor. İçerikte sadece Ali Ercoşkun var. Bugüne kadar siyasi hayatım boyunca kimse için dosya göndermedim, kimseyi genel merkeze şikayet etmedim. Bu benim siyasi ahlakıma uymaz. Yapmam, şu ana kadar da yapmadım. Böyle bir şey olmadığı halde yazan, iddia eden dünyanın en aşağılık insanıdır. Bunları böyle nitelendiriyorum” dedi. Ali Ercoşkun sözlerini şöyle sürdürdü: “Genel merkezde görevli olmama rağmen hiçbir şekilde böyle bir şey yapmadım. Birileri akşam bir masanın etrafında toplanıyor, değişik içeceklerde kullandıktan sonra kafaları bulanıyor. Ve ne yazsak, ne magazin yapsak diye konuşuyorlar. Ben bunları artık bu şekilde değerlendiriyorum.” 

Haber Köroğlu


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız