BOLU İSRAF ETMEYECEK

Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, “İlimizdeki ekmek israfının önüne geçebilmek için “Bolu İsraf Etmiyor” adı altında bir proje başlattık " dedi

BOLU İSRAF ETMEYECEK
11.01.2013 - 11:20

 

    Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu Merkez Mahalle Muhtarları ile bir araya gelerek 2012 yılında başlatılan Meleklerimiz Gülsün ve 2013 yılında başlatılan atık ekmek toplama projesi hakkında bilgiler verdi.
    Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Proje Sorumlusu Serpil Ilgaz ve merkez mahalle muhtarları katıldı.
   Toplanan ekmekler sahipsiz hayvanların ihtiyaçlarını karşılayacak
    Toplantıda konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, “İlimizdeki ekmek israfının önüne geçebilmek için “Bolu İsraf Etmiyor” adı altında bir proje başlattık. Projeyle duyarlı vatandaşların da katılımı ve destekleriyle Bolu’ da ki ekmek israfının önüne geçmeye çalışacağız” dedi.
    Belediye görevlileri tarafından mahalle muhtarlıklarına konulacak olan ekmek kumbaralarına vatandaşların ekmeklerini bırakabileceklerini söyleyerek konuşmasına devam eden Başkan yardımcısı Davarcıoğlu, “Toplanan ekmekler Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Hayvan Barınağı’na ve Abant ve Gölcük Milli Parklarında belirlenen beslenme noktalarına bırakılarak yabani hayvanlarında beslenme ihtiyaçları karşılanmış olacak” dedi.
    Başkan Yardımcısı Davarcıoğlu konuşmalarının ardından merkez mahalle muhtarlarından gelen istek ve temennileri de dinleyerek gerekli birimlere talimatlarda bulundu.
    Haber Fırat ÖZTEKİN

Editör: E. Candan