BAŞKAN YILMAZ KURSİYER OLDU

 BOLUFotoğraf Sanatı Derneği’nin, (BOFSAD) Fotoğraf Kursuna katılan 3’ncü Dönem kursiyerlerine “Katılım Belgeleri” Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz tarafından verildi. 

BAŞKAN YILMAZ KURSİYER OLDU
10.01.2013 - 13:54

 Belediye Başkanı Yılmaz, “Fotoğraf sanatını Bolu halkına sevdirdikleri için Bofsad’ı kutluyorum” dedi.

                Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği’nin İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan Dernek Merkezinde yapılan “Belge Dağıtım Törenine” Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz’da katıldı. 35 kursiyerin katıldığı “3’ncü dönem Fotoğraf Çekim Teknikleri Kursu”nun son dersi olan, “Fotoğraf Okuma” dersini Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz’da izledi. Kursiyerlerin uygulamalı eğitim bölümünde çektikleri fotoğrafları yansıtıcıdan (projeksiyon) izleyip tek tek yorumlayan Başkan Alaaddin Yılmaz, çekilen fotoğrafları çok beğendiğini söyledi.

                Son dersin bitiminde kursiyerlere belgeleri verilmeden önce bir konuşma yapan BOFSAD Başkanı Seza Vardallı, “Derneğimize üye olanların sayısı 200’ü geçti. Dernek olarak bugüne kadar 1000 kişi ile birebir fotoğraf sohbeti gerçekleştirdik. Yine Bofsad olarak 100 kişiye birebir fotoğraf eğitimi verdik. Yedi bin kişiye doğrudan Bir milyon 750 bin kişiye facebook üzerinden dolaylı olarak erişebiliyoruz. Facebook sayfamıza yüklenen her bir fotoğraf 1500 kişi tarafından yorumlanabiliyor. Bizim amacımız fotoğraf vasıtasıyla ilimizi, ülkemizi dünyaya tanıtmak. Fotoğrafı her kesime sevdirmektir” diye konuştu.  Seza Vardallı daha sonra Kurs Öğretmeni Murat Arıcan’a Bolu Fotoğraf Sanatı Derneğine verdiği katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.

                Kursiyerlerin “Kurs Katılım Belgelerini” tek tek veren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu Belediyesi olarak siz daha güzel fotoğraflar çekesiniz diye Bolu’yu güzelleştiriyoruz. Fotoğraf Sanatını Bolu halkına sevdirdikleri için Bofsad’ı kutluyorum. Bazen sayfalarca anlatılamayan bir konuyu, tek bir kare fotoğrafla anlatabiliyorsunuz. Bu yüzden fotoğrafı önemsiyorum. Tarih tanıklık etmesi açısından ve yaşadığımız yerler hakkında bilgi vermesi açısından da fotoğrafı önemli buluyorum. Bu nedenle de Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği’ne Bolu’ya katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.Editör: E. Candan