BAKAN YARDIMCISI BOLUYA GELDİ

Bir günlük inceleme ve gezi programı nedeniyle Bolu’ya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Gölcük’te AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve partililerle bir araya geldi

BAKAN YARDIMCISI BOLUYA GELDİ
28.12.2012 - 19:43

 

Bir günlük inceleme ve gezi programı nedeniyle Bolu’ya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Gölcük’te AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve partililerle bir araya geldi.
 
Bakan Yardımcısı Yahya Baş’ın tabiat harikası Gölcük’e hayran kaldığı buluşmada Mudurnu-Göynük yolu için yardım isteyen İl Başkanı Ömer Sayın ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, Bakan Yardımcısının konuyu inceleyeceğini ve gereken desteğin verileceğini söyledi.
 
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Cuma namazı sonrası Gölcük’te yemekte bir araya geldi. Bakan Yardımcısı Baş’a, AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz eşlik etti. Ayrıca AK Parti 22-23. Dönem Milletvekili, Gençlik Spor Bakanlığı müşaviri Metin Yılmaz’da Bakan Yardımcısı Yahya Baş’ı yalnız bırakmadı.
 
Bir günlük inceleme ve gezi programı nedeniyle ilimizde konaklayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş’a AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın ve teşkilat mensupları tabiri caiz ise Bolu’ya katkı sağlamak için sıkı bir markaj uyguladı.
 
MUDURNU-GÖYNÜK YOLU İÇİN DOSYA SUNDULAR
Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan ve İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar ve İl Genel Meclisi üyeleri de Mudurnu-Göynük arasında devam eden yol çalışması ile ilgili güzergâh değişikliği ve ilçeye yapılmasını istediği çeşitli projeler ile ilgili olarak Bakan Yardımcısı Yahya Baş’a dosyalar sundu.  
 
Belediye Başkanı Kazan söz konusu görüşme sonrası yaptığı açıklamada “ilçe halkı olarak böyle bir talebimiz vardı. Talebimizin nedeni de yolun geçeceği güzergâhta yoğun bir yapılaşma olması. O yapılaşmadan dolayı hem kamulaştırma fazla çıkacak hem de yolun tamamlanmasının gecikmesi söz konusu. Bizde bu nedenle aynı güzergâh üzerinde yolun paralelinden yapılaşma olmayan bir bölgeden geçirmek istiyoruz ve Sayın Bakanımıza bunu arz ettik. Ayrıca ilçe girişimizin kavşak düzenlemeleri ile ilgili proje çalışmaları bitmişti, onun ihaleye çıkarılması noktasında ve ilçe girişinin sıcak asfalt atılması ile ilgili taleplerimiz oldu” dedi.
 
Bakan yardımcısı Yahya Baş ise, bu taleplerle ilgileneceğini belirterek sunum yapılan dosyaları teslim aldı. Son olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş ve beraberindeki partililer Gölcük’te hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Haber Hakan Kapucu 

Editör: E. Candan