AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıld&ou"> AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıld&ou" /> AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıld&ou">

ERCOŞKUN AKİFİ ANDI

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

ERCOŞKUN AKİFİ ANDI
26.12.2012 - 23:16

 

    AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un Mehmet Akif Ersoy’un Ölüm Yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayımladı.
    Milletvekili Ercoşkun yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi. İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy her şeyden önce bir Osmanlı Cihan Devleti vatandaşı ve bu medeniyetin bir ferdiydi. Bir cihan devletinin   hem ihtişamını görmüş, hem çözülmesini yaşamış, entelektüel çıtası yüksek bir aydındı.

 

Örnek bir şahsiyet, iman ve ahlak sahibi bir kişi. Mert ve sarsılmaz bir karakter. Kur’an ahlakıyla ahlaklanan, ışığını Kur’andan alan, mükemmel, müstesna şairlerimizden biridir. O bakımdan çok mükemmel bir insandır.

Türk milliyetçisi, yiğit bir memleket sever, Müslümanlara İslamı ve dünyayı yeniden okumaya çalışan; çıtası yüksek, entelektüel ahlak sahibi bir sanatçıdır Mehmet Akif Ersoy.

Milletler, ard arda gelen nesiller, ülkelerine hizmet etmiş büyük şahsiyetleri, tarihlerinin önüne çıkmış kişileri unutmazlar, onların hatıralarını muhafaza eder ve zaman zaman anarlar, ruhlarını şad ederler. Bizim, Türk Milleti için İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif şüphesiz bu unutulmayacak şahsiyetlerden birisidir.

Milli mücadele ruhu, milletimizin vatan sevgisi ve istiklal aşkı, en veciz ifadesini İstiklal Marşı’mızın mısralarında bulmuştur. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakârlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. 

Bu düşüncelerle, vefatının 76. yıl dönümünde İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u saygıyla, rahmetle, şükranla anıyorum. 


Editör: E. Candan