GÖZÜNÜ KAYBEDEN GAZZELİ ÇOCUK BOLUYA GETİRİLDİ

 Filistin’in Gazze kentinde, kardeşinin elindeki bombanın patlaması sonucu sağ gözünü kaybeden Abdallah Joma Husain Albahabsa’ya (4) Türk Kızılay’ı sahip çıkarak tedavi için Bolu’ya getirdi.  

GÖZÜNÜ KAYBEDEN GAZZELİ ÇOCUK BOLUYA GETİRİLDİ
5.12.2012 - 17:27

 Filistin’in Gazze kentinde, kardeşinin elindeki bombanın patlaması sonucu sağ gözünü kaybeden Abdallah Joma Husain Albahabsa’ya (4) Türk Kızılay’ı sahip çıkarak tedavi için Bolu’ya getirdi.  

  Gazze’de yaşayan Albahabsa ailesinin üç çocuğu evlerinin bahçesinde oyun oynarken ailenin tek kız çocuğu patlamamış bir bomba buldu. Bu sırada bomba birden patlayınca üç kardeş  ağır yaralandı. İki kardeş yoğun bakımda tedavi altına alınırken, 4 yaşındaki Abdallah’ın sağ gözüne cisim kaçtı. Sağ gözünde yırtık oluşan ve görme yetisini kaybeden Abdallah Husain Albahabsa’ya, Filistin’deki Türk Kızılay’ı sahip çıktı. Gözünü kaybetmemesi için acil tedavi edilmesi gereken çocuğa Türk Kızılay’ı Bolu Şubesi sahip çıktı. Gazzeli Abdallah ve babası Joma Husain Saleem Albahabsa’nın vize işlemlerini halleden Kızılay Bolu Şubesi, aileyi İstanbul’a getirdi. Daha sonra İstanbul’dan Bolu’ya getirilen çocuk İzzet Baysal Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
  Göz muayenesi yapılan 4 yaşındaki Abdallah’ın sağ gözünün arkasında oluşan yırtık nedeniyle görme yetisini kaybettiği anlaşıldı. Küçük Abdallah’ın hemen ameliyat edilmesi kararı alındı. Olayın kendilerini çok üzdüğünü söyleyen baba Joma Husain Saleem Albahabsa, “Çocuklar bahçede oynarken bir bomba bulmuş. O bombanın patlaması sonucu iki çocuğumuz ağır yaralandı. Abdallah’ın da sağ gözüne gelen bir cisim nedeniyle görme sorunu oluştu. Türkiye’ye çağırıldık ve tedavimiz burada yapılacak” dedi.
  Gazzeli çocuğun tedavisi için aileye büyük destek verdiklerini söyleyen Kızılay Bolu Şubesi Başkanı Hüseyin İka ise şunları söyledi: “Bu ailemizin çocukları bahçede oynarken ellerine geçen bir bomba patlamış. İki kardeşin durumu ağır, onlar Filistin’de tedavi oluyor. Abdallah’ın ise gözünde görme sıkıntısı var. Orada tedavi edilemediği için buraya davet ettik. Aile bize emanet. Onların bütün sorunlarıyla ilgileneceğiz.” 
  Gazzeli Abdallah, Tıp Fakültesi’nde bir süre müşahade altında tutulduktan sonra ameliyata alınacak ve sağ gözünden operasyon geçirecek.
İHA

Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Yasin duran
    Yasin duran
    8.01.2020 19:18

    Bolu valimiz iyi biridir ne kadarda yuksek mevkiden biri olmasamda.halk gününde beni kabul etti vatan icin gazi olamadım ama kahraman olduğumu anlatmaya çalışırken konuyu anladı ve işkur müdürüne talimat verdi.ama is kür müdürü is yoğunluğundan dolayı konuyu beklemeye aldı sanırım.Sonucta boluya bu güne kadar gelen valilerin en iyisi ve anlayışlı olan bir devlet büyüğümüzdür.ALLAH yolunu açık etsin

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız