YAPTIĞI İŞE SAHİP ÇIKAN NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Sakarya İlköğretim Okulu’nda düzenlenen İlköğretim Haftası açılışında yaptığı konuşmada yeni eğitim sistemine değindi.

YAPTIĞI İŞE SAHİP ÇIKAN NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ
17.09.2012 - 14:20

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Sakarya İlköğretim Okulu’nda düzenlenen İlköğretim Haftası açılışında yaptığı konuşmada yeni eğitim sistemine değindi. Başkan Yılmaz Eğitim sisteminde yeni bir döneme başlandığı ifade ederek “Artık kendinden emin , yaptığı işe sahip çıkan nesiller yetiştirmek zorundayız ”dedi.

Türkiye’de ilk defa yeni bir döneme başlandığını ifade eden Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Bu dönemde eğitim sistemi hem şekil olarak hem de içerik olarak tamamen değişiyor. Geçmişle değerlendirmek gerekirse, gelişmiş ülkelerde çocuklar çocukluklarını, aileler çocukları ile beraber yaşamayı aksatmadan güvenli kendisinden emin nesiller yetiştiriyor.

Yaptığı işe de sahip çıkan nesiller yetiştiriyordu. Bizim sistemimizde ise okula başlarken aile ile okul arasına sıkışan sosyal olarak bir şey yapmayan Cumartesi Pazar birlikte yaşayamayan yarış atı gibi devamlı koşan bir nesil ve ne öğrendiğini bilmeden çalışan bir nesil. Netice olarak eğitim hayatını tamamladıktan sonra devletin bana iş vermesi gerektiği gibi yanlış bir algılama içinde kalan kendisinden emin olmayan, geleceğe bakamayan ve sıradan insanlar yetiştiren bir kurumduk. İnşallah bu değişecek. Değişmek zorunda. Üniversiteyi bitirenlerin devlet bana neden iş vermiyor dememeli. Eğitimde çok büyük sıkıntılar vardı. Bu yeni sistemin altı inşallah iyi doldurulur. Gelecekte kendinden emin insanların yetişmesine vesile olur. “şeklinde konuştu.

Bolu Belediyesi


Editör: E. Candan