AK PARTİ, CHP VE MHP’DEN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

AK Parti İl Yönetimi CHP ve MHP il teşkilatını ziyaret ederek partililerle bayramlaştı.  

AK PARTİ, CHP VE MHP’DEN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI
21.08.2012 - 21:30

AK Parti İl Yönetimi CHP ve MHP il teşkilatını ziyaret ederek partililerle bayramlaştı.  AK Parti’nin gerçekleştirdiği bu ziyaretten dolayı memnuniyetini belirten CHP’de Milletvekili Tanju Özcan “Geçmişte bu tür adımlar atıldı fakat devamı gelmedi. Bir parti diğer partiye bayramlaşmaya gitti ancak ertesi sene bunun devamı gelmedi. Bu nedenle AK Parti İl Teşkilatının bu ziyaretini bir milat saymak lazım” şeklinde konuşurken, MHP İl Başkanı Mustafa Ramazan “Bizlerin isteği, bu ziyaretin burada kalmaması, ziyaretlerin devam etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Bolu’daki siyasi partiler arasında unutulmuş bir geleneği hatırlatmak istediklerini belirten AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Gaziantep’teki hain saldırıyı kınayarak “Sorunların üstesinden gelebilmek için birbirimizle kavga etmek değil, konuşmak, tartışmak ve ortak akılla doğruları bulmak zorunda olan insanlarız. Siyaset yapmanın altında yatan gerekçede budur” şeklinde konuştu.

 

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın ve beraberindeki İl yönetim kurulu üyeleri bayramın 3. Gününde CHP ve MHP il teşkilatlarını ziyaret ederek partililerle bayramlaştı. İlk olarak CHP il teşkilatını ziyaret eden İl Başkanı Sayın ve beraberindeki il yönetim kurulu üyelerini CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İl Başkan Yardımcısı Murat Gücüm, Merkez İlçe Başkanı Faruk İyigün ve beraberindeki partililer kapıda karşıladı.

CHP İl Başkanı Fügen Kara’nın il dışında olduğundan dolayı katılamadığı ziyarette partililer birbirleriyle bayramlaştı. Siyasi partiler arasındaki iletişimin güçlenmesi amacı ile bayramlaşma ziyaretlerini bu bayram AK Parti olarak gerçekleştirdiğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, geçtiğimiz günlerde menfur bir saldırı sonrası hayatını kaybeden CHP İl Genel Meclis Üyesi Sabahattin Öztürk’ün acısını paylaşarak CHP teşkilatına başsağlığı diledi.

SAYIN: “UNUTULMUŞ BİR GELENEĞİ HATIRLATALIM İSTEDİK“

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın “Bir arada bulunmamızı sağlayan en önemli değerlerimizden bir tanesidir. Daha önceden Bolu’daki siyasi partiler arasında unutulmuş bir geleneği hatırlatalım istedik. Hangi partiye, hangi fikre mensup olursak olalım Biz bu topraklarda yaşayan, Bolu’da yaşayan aynı değerleri aynı hassasiyeti hisseden insanlarız. Bolu’muzun, ülkemizin, bölgemizin, insanlığın içerisinde bulunduğu sorunları var. Bu sorunların üstesinden gelebilmek için birbirimizle kavga etmek değil, birbirimizle oturarak konuşmak, tartışmak ve ortak akılla doğruları bulmak zorunda olan insanlarız. Siyaset yapmanın altında yatan gerekçede budur” şeklinde konuştu.

“BDP BUGÜN KÜRT VATANDAŞLARIMIZIN DEĞİL SADECE PKK’NIN TEMSİLCİSİDİR”

 “İçimiz burkularak bu mübarek ramazanı yaşadık” diyerek Gaziantep’teki terör saldırılarını kınayarak gündemi değerlendiren İl Başkanı Ömer Sayın, bu bölgede yaşayan ve bu memleketi seven insanlar ve partiler olarak her zaman fikir ve görüş alışverişinde bulunmalıyız diyerek konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Gaziantep’te olan hadise sonucunda 8 şehit 64 yaralımızın olması bayramımıza gölge düşürdü. Bunu yapan insanların bırakın Müslüman olmayı insan bile olduklarının tartışılır.  Bu menfur cinayetleri, bu terörist eylemleri yapanların ne bölgedeki masum Kürt vatandaşlarımızı nede Türk insanını temsil ediyor. BDP bugün Kürt vatandaşlarımızın değil sadece PKK’nın temsilcisidir. En son olaylarda bunların ispatıdır. Bu nedenle biz, bu bölgede yaşayan ve bu memleketi seven, bu milletin değerlerini taşıyan insanlar ve partiler olarak her zaman fikir ve görüş alışverişinde bulunmalıyız”

ÖZCAN; “AK PARTİ İL TEŞKİLATININ BU ZİYARETİNİ BİR MİLAT SAYMAK LAZIM”

AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın’ın konuşmasının ardından söz alan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise, “ bu bayramı bizler buruk bir şekilde karşılıyoruz. Ama bu üzüntülü ortamda sizlerin bu ziyareti bizleri ve teşkilatımızı fazlasıyla memnun etmiştir. Geçmişte bu tür adımlar atıldı fakat devamı gelmedi. Bir parti diğer partiye bayramlaşmaya gitti ancak ertesi sene bunun devamı gelmedi. Bu nedenle AK Parti İl Teşkilatının bu ziyaretini bir milat saymak lazım. Ramazan bayramında Adalet ve Kalkınma Partisi bizi ziyaret ettiyse, bundan sonrada CHP’nin il örgütünün de Kurban Bayramında bu adımı atması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

CHP ziyaretinin ardından MHP’ye geçen AK Parti İl Teşkilatı, MHP İl Başkanı Mustafa Ramazan ve partililerle bayramlaşarak bu gerçekleştirilen bayramlaşmaların bir gelenek haline getirilmesini istediler.

RAMAZAN: “BİZLERİN İSTEĞİ BU ZİYARETİN BURADA KALMAMASIDIR”

AK Parti’nin gerçekleştirmiş olduğu bu ziyaretten dolayı memnun olduklarını belirten MHP İl Başkanı Mustafa Ramazan, “Bu ziyaret bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Ülkemizin zor günler geçirdiği bu günlere özellikle de bayramda artan terör eylemleri nedeniyle bizim birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bizlerin isteği, bu ziyaretin burada kalmamasıdır. Bundan sonrada yerelde Bolu ile ilgili istişarelerde bulunarak fikirlerimizin alınması noktasında ziyaretlerin devam etmesinin daha doğru olacağını düşünüyoruz. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum“ şeklinde konuştu.


Editör: E. Candan