TSO VE OPET İNDİRİM İÇİN ANLAŞTI

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile OPET Petrolcülük A.Ş. arasında Oda üyelerinin OPET akaryakıt ürünlerini indirimli kullanmalarını öngören üç yıllık anlaşma imzalandı.

TSO VE OPET İNDİRİM İÇİN ANLAŞTI
9.08.2012 - 04:33

 

Bölge Müdürü Başak Karavelioğlu ve Marmara Bölge Satış Koordinatörü Emre Özcan arasında imzalanan protokol uyarınca, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası üyesi firmalar, OPET akaryakıt istasyonlarından alacakları kurşunsuz benzin (95 ve 97 oktan) ile motorin gibi akaryakıt ürünlerinden belirli oranda indirim sağlamış olacaklar.

Protokol hakkında detaylı bilgiler veren OPET Teknoloji ve Otomasyon Marmara Bölge Müdürü Başak Karavelioğlu, yapılan bu üç yıllık protokolün, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası ile OPET arasında uzun soluklu ve güzel bir işbirliğinin ilk adımı olduğunu söyledi. Otobil olarak adlandırılan sisteme dahil olan her Oda üyesi firmanın kendi bildirimi kapsamında plakaları sisteme tanımlanan veotomasyon ünitesi monte edilen araçlarına alacakları akaryakıtlara uygulanacak indirimden, OPET’in Türkiye genelinde sistemin tanımlı olduğu 900’ü aşkın istasyonunda aynı oranlarda yararlanabileceklerini belirten Karavelioğlu, şunları söyledi: “Bu Otobil sistemi sayesinde TSO üyesi firmalar, herhangi bir OPET akaryakıt istasyonuna gittiklerinde para veya kredi kartı kullanmadan, plakaları sisteme tanımlanan araçlara yerleştirilecek otomasyon kimlik ünitesi aracılığıyla akaryakıtlarını alabilecekler. Böylece istasyon görevlileri ile bile fazla bir diyaloga girmeye gerek kalmamış olacak. Bu uygulama, en az iki araç olmak üzere taşıt filosu olan her firma için geçerli olacak. Faturalar, OPET Genel Müdürlüğü tarafından anlaşma yapılan firma adına 15’er günlük periyotlar halinde düzenlenerek gönderilecek. Bu faturalar üzerinden firmalar hangi araç plakasının, hangi istasyondan hangi tarihte ne kadar akaryakıt aldığını rahatlıkla görebilecekler. Sisteme katılmak isteyen firma, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’na üye olduğunu gösterir resmi nitelikli bir belge ile OPET’e başvuruda bulunabilecek.”

Konuyla ilgili konuşan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, akaryakıt alanında OPET ile böyle bir işbirliğine gitmekten dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Oda üyesi firmaların karlılıklarına tesir edecek bu gibi uygulamalara her zaman büyük önem verdiklerini vedesteklediklerini dile getirdi. Söz konusu sisteme kaydolan firmanın önemli kazanımlar sağlayacağını vurgulayan Emin Semercioğlu, protokol ile yapılan anlaşmanın Oda üyelerine hayırlı olmasını diledi.


Editör: E. Candan