Tepkiler bebek katillerine

Bolu İHH Kadın Kolları, Gazze’de yaşanılan olaylara tepki için Kadı Camii önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Tepkiler bebek katillerine
20.10.2023 - 18:52
Güncelleme 20.10.2023 - 18:52
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu İHH Kadın Kolları, Gazze’de yaşanılan olaylara tepki için Kadı Camii önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bolu İHH Kadın Kolları Başkanı Firdevs Aydın, gerçekleştirilen basın açıklamasında her geçen dakika acı haberler aldıklarını belli ederek, bu katliama dur çağrısında bulundu. Aydın, “Vicdan sahibi herkesi Filistinli kadın ve çocuklara destek vermeye ve onlara sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

Başkan Firdevs Aydın, kadın ve çocukları hedef alan İsrail’i kınayarak, “Sivil Toplum Örgülerinin Kadın Temsilcileri ve anneler olarak İsrail’in Gazze Şeridi’nde 15 gündür sürdürdüğü katliama “DUR” demek için buradayız. Bizimle aynı duyguları paylaşan herkesi İşgalci İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını bir an önce durdurması için harekete geçmeye davet ediyoruz. Apartheid rejimi, yaklaşık yüz yıldır Filistinlilerin topraklarını işgal ederek defalarca katliam gerçekleştirdi. İki milyondan fazla insanın yaşadığı Gazze Şeridi’ne ise 17 yıldır abluka uygulayarak bölgeyi adeta bir toplama kampına çevirdi. Gazze Şeridi’ne yönelik yıllardır süren bombalı saldırılarda sahilde piknik yapan aileleri, sokakta oyun oynayan çocukları, hastanelerde tedavi bekleyen hastaları, ibadethaneleri, insanın en güvenli sığınağı olan evlerinde aileleri, en çok da kadın ve çocukları hedef aldı ve maalesef Gazze’de hiçbir yer güvenli değil” dedi


Editör: E. Candan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız