Ramazanın tadı davulcular geri geliyor

Pandemi nedeniyle ara veren ramazan davulcuları bu yıl tekrar sahur vakti için sokaklarda olacak. Bolu’da 43 mahallede 50 kadar davulcu ramazan ayı boyunca insanları sahura kaldıracak.

Ramazanın tadı davulcular geri geliyor
1.04.2022 - 10:00
Haber Merkezi

Pandemiden önceki dönemde olduğu gibi bu Ramazan’da da ramazan davulcuları, mahalle mahalle gezerek, vatandaşları sahura kaldıracak. Mahallelerde davul çalmak isteyen kişiler mahalle muhtarından alacakları izin kağıdı ile müracaat edecekleri Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden kimlik belgesi alacaklar. Belediye başkanlığından resmi belge almayan davulcular mahallelerde davul çalamayacak.

35 yıldır ramazan davulu çalan Erol Bildinç, amacının bu geleneği yaşatmak olduğunu belirterek, “Bu yıl da Belediyemizin öncülüğünde ramazan davulu çalma başlayacağız. Arkadaşlarımızla birlikte bütün mahalleleri gezerek, vatandaşları sahura kaldıracağız. Tüm Müslümanların ramazan ayı mübarek olsun’’ dedi.


Editör: Y. Sıla Ceylan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Yeni proje

Yeni proje

  • 20.05.2022
Belediye'ye ceza

Belediye'ye ceza

  • 20.05.2022
Savcılık toplattı

Savcılık toplattı

  • 20.05.2022
WhatsApp'tan  yenilikler

WhatsApp'tan yenilikler

  • 18.05.2022
Görenler şaşkın

Görenler şaşkın

  • 20.05.2022

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız