Dolandırıcılar durmuyor

Son günlerde ilimizde telefon ve sosyal paylaşım sitelerinden dolandırıcılık olayları iyiden iyiye artmaya başladı. Dolandırılan vatandaşlar soluğu mahkemelerde alıyor

Dolandırıcılar durmuyor
21.03.2022 - 15:22
Haber Merkezi

Ülke genelindeki ekonomik zorluklar ve işsizlik oranları arttıkça cep telefonu ile sosyal medya üzerinden yapılan dolandırıcılık olayları da fazlalaşmaya başladı. Bolu Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen her 10 davadan 4-5’i dolandırıcılık davaları olmaya başladı.

Dolandırıcılar geçtiğimiz yıllarda kendilerine polis, hakim, savcı süsü vererek, terör olaylarına adınız karıştınız bahanesini üretip, korkutma yöntemiyle Bolulu vatandaşları dolandırıyordu. Şimdi ise moda sosyal medya üzerinden dolandırıcılık olayları başladı. Dolandırıcılar ellerinde olmayan ürünü varmış gibi gösterip, satış yaparak, Bolulu vatandaşları dolandırma yöntemine gidiyorlar. Bir çok dolandırıcı ise sahte hesaplar kullandığından yakalanıp adalet önünde hesap vermezken, bu işten en karlı olanlar yine dolandırıcılar oluyor.


Editör: Y. Sıla Ceylan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

1 saat arayla deprem

1 saat arayla deprem

  • 17.05.2022
Sebebi merak ediliyor

Sebebi merak ediliyor

  • 17.05.2022
Önce vurdu sonra kaçtı

Önce vurdu sonra kaçtı

  • 17.05.2022
Yeni proje

Yeni proje

  • 20.05.2022
Sona gelindi

Sona gelindi

  • 17.05.2022

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız