İlk itiraz geldi

Bolu Şoförler Odası Başkanı Orhan Fırat ve Birlik Başkanları bir araya gelerek, son zamanda artan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili basın açıklaması düzenledi.

İlk itiraz geldi
16.03.2022 - 12:05
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu Şoförler Odası üyeleri bir araya geldi ve oda binasında basın açıklaması yaptı. Gerçekleştirilen toplantıya Başkan Orhan Fırat ve Birlik başkanları katıldı. Orhan Fırat toplantıda, artan mazot fiyatlarını ele alarak konuşma yaptı. Fiyatların güncellenmesini belirten Fırat, “Tekerleği çevirecek dermanımız kalmadı” dedi.

Öte yandan Bolu Belediyesi tarafından şehir içinde hayata geçirilen ücretsiz ring hattı hakkında konuşan Başkan Fırat, taksici esnafına ve halk otobüslerine ciddi zararı olduğunu belirtti.

“BİZİM ARTIK HİZMET EDECEK DURUMUMUZ KALMADI”

Başkan Fırat yaptığı açıklamada, “2022 yılının başında mazot 12,77 lira iken şuan da 20 lira bandına çıktı. Bu fiyat artışları sadece mazot fiyatlarında değil yedek parça, işletme giderleri vb. bunlar ciddi şekilde yükseldi bunlarda bir düşüş olmadı. Bu konuda sektörümüz ciddi darbe almış durumda. Pandemi döneminden çıktık, esnafımız kendine gelemeden zamlardan etkilendi. Bizde esnaf teşkilatlarında bu zamlardan en çok etkilenen mesleklerden biri olduk. Kamuoyundan şunu bekliyoruz, ‘her şey zam zamzam’ diyorlar ama bizim artık hizmet edecek durumumuz kalmadı. Tekerleği çevirecek dermanımız kalmadı. Bunun altını çizmek istiyorum. Burada çalışan arkadaşlarımız çoğu şoför değil mal sahibi insanlar. Bırakın şoförleri, mal sahibi evine ekmek götüremeyecek dereceye geliyor. Bizde yetkililere buradan seslenmek istiyoruz, bir an önce fiyatların güncellenmesini istiyoruz. Dediklerimiz olmazsa da esnaflar olarak B planı düşünüyoruz” diye konuştu.

“RİNG HATTINI KABUL ETMİYORUZ”

Öte yandan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından hayata geçirilen ring hattı konusunda konuşan Başkan Fırat, “Ücretsiz Ring hattını kişisel olarak kabul etmiyoruz. Şuan da şehir içindeki hem taksici esnafımıza hem de şehir içindeki halk otobüslerine ciddi zararı var diye düşünüyorum. Belediye Başkanımıza bu sıkıntımızı ileteceğiz” ifadelerini kullandı.


Editör: Y. Sıla Ceylan