Bolu ev sahipliği yapıyor

Baykar, Batı Karadeniz Bölgesel Kariyer Fuarı'nda öğrencilerle buluşacak

Bolu ev sahipliği yapıyor
1.03.2022 - 14:03
AA

BOLU (AA) - Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) ev sahipliğinde 25-26 Mart'ta gerçekleştirilecek Batı Karadeniz Bölgesel Kariyer Fuarı'na (BATIKAF), Türkiye'de savunma ve havacılık alanında dönüşüm yaratan milli teknolojilerin öncüsü Baykar firmasının da katılacağı bildirildi.

BAİBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'nın Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz ile Baykar'ı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile Genel Müdür ve Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar ile görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

Ziyarette, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde 25-26 Mart'ta Bolu Valiliği ve BAİBÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek BATIKAF'ın hazırlık süreçleri ve kapsamı hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu aktarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rektör Alişarlı, "Değerli sanayici, merhum Özdemir Bayraktar'ın kurduğu milli teknolojinin öncü ismi Baykar'da, Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar ile verimli görüşme gerçekleştirdik. Öğrenci ve mezunlarımızı, üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek Batı Karadeniz Bölgesel Kariyer Fuarı'na katılacak özel sektör firmalarından biri olacak Baykar'ın temsilcileriyle buluşmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.


Editör: Y. Sıla Ceylan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

1 saat arayla deprem

1 saat arayla deprem

  • 17.05.2022
Sebebi merak ediliyor

Sebebi merak ediliyor

  • 17.05.2022
Önce vurdu sonra kaçtı

Önce vurdu sonra kaçtı

  • 17.05.2022
Yeni proje

Yeni proje

  • 20.05.2022
Sona gelindi

Sona gelindi

  • 17.05.2022

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız