Özcan tarih vermişti mahkeme kararını verdi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, çökme riski olan Gazipaşa İlköğretim Okulu’nu yıkacaklarını söylemesinin ardından Bolu İdare Mahkemesi Yürütmeyi Durdurma Kararı verdi.

Özcan tarih vermişti mahkeme kararını verdi
28.02.2022 - 13:46
Güncelleme 28.02.2022 - 13:53
Kaynak: Haber Merkezi

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, çökme riski olduğunu öne sürdüğü Karaçayır Mahallesinde bulunan Gazipaşa İlköğretim Okulu için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne malzemelerini toplamaları için 28 Şubat’a kadar süre verdiklerini açıklamış ve okulun yıkılacağını bildirmişti.

Özcan, “Milli Eğitim Müdürlüğüne bugün bir yazı yazıyoruz. Binadaki eşyalarını 28 Şubat’a kadar boşaltmalarını talep edeceğiz. Biz bu binayı gidip ekiplerimizle ortadan kaldıracağız. Çünkü o binanın yanından bile geçmek tehlikeli. Bunu yapmazsanız eğer eşyam zarar gördü demeyeceksiniz. Milli Eğitim Müdürüne sesleniyorum, eğer kendisinde vicdan varsa sen çocukların okul binasını işgal edeceğine git kendin çadırda otur o çocuklara da yeni yaptırdığın binayı ver” demişti.

Bunun üzerine Bolu Valiliği yürütmenin durdurulmasını isteyerek Bolu İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, çökme riski olduğu iddia edilen okulla ilgili Yürütmeyi Durdurma Kararı verdi.

Haber Gazete Bolu 


Editör: E. Candan