Günlük 100 ton patates işliyorlar

1994 yılında o dönemde Şerafettin Erbayram, Tevfik Türesin, Mehmet Cop gibi 25 kişinin iştiraki ile üretime başlayan Bolpat şimdiki ismiyle , Golden Fries Tarımsal Ürünler ve Gıda şirketi günlük 100 ton patates işliyor.

24.12.2021 - 17:17
Özel Haber

Video - Haber: İbrahim Atalay

Bolu Tarımına yön veren iş adamlarının öncülüğünde kurulan işletme 28. yılına girmeye hazırlanıyor.
50 ton işlenmiş ürün elde ettiklerini vurgulayan işletme müdürü Tuğba Küçük, aylık 3000 ton patates işlediklerini söyledi.
1500 ton işlenmiş patates üreten işletme şu an şok marketlerin dondurulmuş patates ihtiyacını karşılıyor.
4000 m2 kapalı alanda çalışan ve 9 ortak tarafından 3 yıl önce devir alınan işletme Bolulu iş insanı Erkan Bektaş tarafından yönetiliyor.
İşletme de kullanılan patatesler Nevşehir de bulunan soğuk hava depolarından getirilmekte ve işlenmektedir.2,5 ton yağ kullandıklarını söyleyen fabrikanın 25 yıllık çalışanı ve işletme müdürü Tuğba Küçük, işletmede günlük 100 ton patates işlediklerini  ve 50 ton dondurulmuş patates elde ettiklerini belirtti.
110 çalışanı bulunan fabrika zaman zaman 200 kişiyi istihdam etmektedir. 30 dönümlük arazi de bulunan fabrika önümüzdeki yıllarda üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor.

 


Editör: N. Taşlı
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız