Karadere içme suyu, arıtma tesisine ulaştı

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, "Söz verdiğimiz zamanda söz verdiğimiz şekli ile bu büyük projeyi tamamladık. Bu gurur Bolu halkınındır." dedi.

Karadere içme suyu,  arıtma tesisine  ulaştı
26.11.2021 - 16:58
AA

Metin, AA muhabirine, 2019 yılında çalışmalara başlanılan Karadere İçmesuyu İsale Hattı işinde tüm imalatların tamamlandığını, Karadere havzasında bulunan memba kalitesindeki suların arıtma tesisine ulaştığını belirtti.

Yapımına yaklaşık 2,5 yıl önce başlanan Karadere projesinde artık son dokunuşların yapıldığını ifade eden Metin, "Tüm imalatlarımızı tamamladık, şehir şebekesine kademeli olarak suyu veriyoruz, şu an isale hattında testlerimiz devam etmekte." diye konuştu.

Kısa süre içerisinde belediyeye tesisin devrini gerçekleştireceklerini aktaran Metin, "Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli'nin talimatları ile bu projeyi takip etmek Bolu'nun bir evladı olarak bize düştü. Bolu için bir rüya olarak nitelendirilen bu projede başta Sayın Bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Söz verdiğimiz zamanda söz verdiğimiz şekli ile bu büyük projeyi tamamladık. Bu gurur Bolu halkınındır." ifadelerini kullandı.

 


Editör: N. Taşlı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Çok Okunanlar

Yeni proje

Yeni proje

  • 20.05.2022
Savcılık toplattı

Savcılık toplattı

  • 20.05.2022
Belediye'ye ceza

Belediye'ye ceza

  • 20.05.2022
Görenler şaşkın

Görenler şaşkın

  • 20.05.2022
Çoşku geceye kadar devam etti

Çoşku geceye kadar devam etti

  • 20.05.2022

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız