Çinli Sinopec, hidrojen satacağı dağıtım istasyonları kuruyor

Çin’in en büyük akaryakıt dağıtım şirketlerinden biri olan Sinopec, ülke salt hidrojen satacağı bir istasyon kurdu. Dünyanın en büyük servis istasyonu operatörlerinden biri olarak bilinen Sinopec, faaliyetini şimdi de hidrojen alanına yatırım yaparak sürdürüyor.

Çinli Sinopec, hidrojen satacağı dağıtım istasyonları kuruyor
23.12.2021 - 11:41
Haber Merkezi

Servis istasyonlarının donanımı için zaten Air Liquide ile ortaklık yapan Sinopec şimdi hidrojen dalında yeni bir birimin oluşturulduğunu resmen ilan etti.

Beijing yakınlarında yerleşik olan Sinopec Xiong’an New Energy adlı yeni şirket, yüzde 100 oranında Sinopec ana şirketine ait olup sermayesi ise 100 milyon yuan (13,9 milyon avro) tutarında. Hidrojen alanında gerekli inşaat işleri için 4,6 milyar dolar kadar bir yatırımı taahhüt etmiş bulunan Sinopec, Çin’de 2025 yılına değin sayısı bini aşkın istasyon inşa etmeyi hedefliyor. Bu alanda büyük grubun öncü gücü olarak görevlendirilmiş bulunan Sinopec Xiong’an New Energy, inşa işlerini ve şebekenin yönetimini yürütmekle yükümlü olacak.


Editör: N. Taşlı

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Biz Bolulular (www.bizbolulular.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nöbetçi Eczaneler

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız